29 ilde FETÖ'ye yönelik operasyon - Hatay Gazetesi

29 ilde FETÖ'ye yönelik operasyon

  • Eklenme Tarihi :05.07.2024 | 10:11
  • Muhabir :MİTHAT KALAYCIOĞLU

29 ilde FETÖ'ye yönelik operasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 29 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen 'Kıskaç-20' operasyonlarında 108 şüphelinin yakalandığını duyurdu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Adana, Ankara, Adıyaman, Antalya, Aksaray, Aydın, Bolu, Bursa, Denizli, Eskişehir, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Kırşehir, Malatya, Mersin, Muş, Sakarya, Sinop, Siirt, Şırnak, Tokat ve Uşak'ta FETÖ'ye yönelik 'Kıskaç-20' operasyonları düzenlendiğini ve 108 şüphelinin yakalandığını belirtti.

'FETÖ'CÜLERE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ'

Bakan Yerlikaya, "Şüphelilerin; örgütün sözde 'emniyet mahrem yapılanması, askeri mahrem yapılanması ve güncel yapılanması' içerisinde faaliyette bulundukları, örgütün 'Gaybubet Evi' olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları, ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi. Operasyonlar sonucu çok miktarda döviz ve Türk lirası ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. FETÖ'cülere göz açtırmayacağız. Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek" dedi

İSTANBUL'DA 21 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik 29 ilde yapılan ve 108 kişinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında İstanbul'da 21 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıkladığı 'Kıskaç20' operasyonu ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’nın 04 Temmuz 2024 tarihinde açıklamış olduğu “KISKAÇ20" operasyonları kapsamında; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalarda; FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye oldukları HTS ve ankesör kayıtları ile tespit edilen şahıslara yönelik toplam 28 farklı adrese 03.07.2024 tarihi saat 05.00 itibariyle eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiş, 21 şahıs yakalanmıştır. Gerçekleştirilen operasyonda; 15.500 avro, 610 dolar para, çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili yakalanan şahıslara yönelik tahkikat işlemleri devam etmektedir" denildi.

Haberin Videosu