2 AYLIK BEBEĞE YERDE TEDAVİ

  • Eklenme Tarihi :15.12.2022 | 09:19

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde Sağlık Bakanlığı’na ait olduğu belirlenen hastanede 2 aylık bebeğin yerde tedavi edilmesi sosyal medyada gündem konusu oldu.

2 AYLIK BEBEĞE YERDE TEDAVİ

İskenderun İlçesi’nde faaliyet gösteren Sağlık Bakanlığı’na ait bir hastanede 2 aylık bebeğe yerde tedavi uygulandığı gerekçesiyle bebeğin yakınları sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

SURİYELİ OLMADIĞIMIZ İÇİN Mİ BU MÜDAHALE!

2 aylık bebeğin yerde tedavi edilmesi olayı ile ilgili sosyal medya üzerinden paylaşım yapan bir vatandaş,  “Hatay İskenderun’da servislerin yeri olmadığı dilekçesiyle 2 aylık yeğenimi yerde yatmaya mahkum ediyorlar. Suriyeli olmadığımız için mi bu müdahale?” diyerek tepkisini dile getirdi.

HATAY İL SAĞLIK MÜDÜRÜLÜĞÜ HEMEN HAREKETEGEÇTİ!

2 aylık bebeğin yerde tedavi edilmesi ile ilgili sosyal medya twitter üzerinden bir vatandaş tarafından gerçekleştirilen açıklamaya sessiz kalmayan Hatay İl Sağlık Müdürlüğü yine twitter üzerinden bebeğin yakını olduğu bildirilen vatandaşa anında cevap verdi. Sosyal medya üzerinden cevap veren Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, “Zehra Hanım, Hastanın sağlık durumu ile ilgili detaylı bilgi alabilmemiz ve size ulaşabileceğimiz için lütfen direkt mesaj ile numaranızı iletiniz.” diyerek cevap verdi.