YILIN DOĞAL GIDA MARKASI: KOZSAN GIDA - Hatay Gazetesi

YILIN DOĞAL GIDA MARKASI: KOZSAN GIDA

  • Eklenme Tarihi :04.01.2024 | 14:09
  • Muhabir :Haber Merkezi

YILIN DOĞAL GIDA MARKASI: KOZSAN GIDA

Ulusal çapta binlerce firmanın dahil olduğu Altın Kalite Ödül Töreni’nde “Yılın Başarılı Doğal Gıda Markası” ödülünün bu yılki sahibi başarılı iş insanı Mustafa Sancak’ın sahibi olduğu Kozsan Gıda oldu.

 

Hatay’ın doğal ortamında yetişen lezzetli domateslerinden elde edilen salça türlerinin üretiminde Hatay’ın damak tadı olan Kozsan Gıda adına gerçekleşen ödül törenine katılan genç ve başarılı iş insanı Mustafa Sancak, babadan oğula geçen geleneksel salça lezzetini halka en hijyenik ve lezzetli halini ulaştırma gayretinde olan Sancak, ödülü firmanın bugünlere gelmesinde emek sarf eden herkese adadığını belirtti.

SANCAK: BU ÖDÜLÜ TÜM SEKTÖR PAYDAŞLARIM ADINA ALIYORUM

Hatay Antakya Salçacılar Kooperatif Başkanlığını da başarı ile sürdüren başarılı iş insanı Mustafa Sancak, ödülünü takdim almasının ardından yaptığı selamlama konuşmasında; “Ben Hatay Antakya Salçacılar Kooperatif Başkanıyım. Biz de 6 Şubat depreminde çok sayıda yakınımızı ve işyerimizi kaybettik. Salça sektöründe 30 fabrika aktif olarak çalışmaktadır. Biz tam kapasite olarak çalışamadık, ama elimizden geleni de yapıyoruz. Maalesef Antakya’nın %86’sı silindi. Ama biz çalışmaya devam ediyoruz. Bir dükkan, baraka açılınca seviniyoruz. Çünkü Antakya bizim memleketimiz ve asla Antakya’yı bırakmayacağız. Yaklaşık 30 salça işiyle ilgilenen arkadaşım var. Hatay’ı terk etmedikleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başarılı iş insanı Kozsan Gıda işletme sahibi Mustafa Sancak, Hatay’ın adını duyurmak için son derece faydalı olan programı düzenleyenlere de teşekkürlerini sundu.