Yess Künefe Kaldığı Yerden Devam

  • Eklenme Tarihi :01.06.2023 | 19:07
  • Muhabir :

Evlerimizde yaptığımız künefe lezzetini maniler,şiirler ve mizah eşliğinde müşterilerine sunarak hizmet veren Künefe’nin en eğlenceli hali “ Yess Künefe “ Asrın felaketi sonrasında verdiği zorunlu arayı sonlandırarak müşterileri ile yeniden bulu

Yess Künefe Kaldığı Yerden Devam

Otogar  civarı Merkez market bitişiğinde bulunan mütevazi işyerinde damak çatlatan künefe lezzetini yapan üçüncü kuşak künefe ustası Seyfi Akkuş müşterilerinden tam not almayı sürdürüyor.
Her zaman güleryüzü ve espirili sözleri ile bizleri karşılayan Seyfi Usta bu kez buruk ve gözleri buğulu  bir biçimde karşıladığı ekibimize felaketi yaşadık hepimize büyük geçmiş olsun sözleri ile başladığı konuşmasında :” Rabbim bizlere böyle bir felaketi bir daha yaşatmasın. Bir çok vatandaşımızı kaybettik.Üzüntüleri hala yüreğimizde. Allah’tan rahmet diliyorum hayatını kaybeden herkese.Enkaz altından çıkıp da hala tedavisi görenlere şifalar dilerken geride kalan herkese de sabırlar diliyorum.
Deprem öncesinde herkesin olduğu gibi bizimde işletme olarak çok güzel bir ortamımız vardı. Ama maalesef 6 Şubat’ta çok büyük kayıplarımız oldu. Yavaş yavaş toparlanarak işyerimizi faaliyete geçirdik rabbime şükürler olsun.Gelen müşterilerimiz ile hem hasret gideriyoruz hem de eski dostları ve günlerimizi yad ettiğimizde ağlıyoruz valla.
Çocukluğunda başlayadığım  künefe macerasına hala en  güzel biçimde müşterilerine sunma gayreti ile devam ediyorum. Protokol üyelerinden ,Spor camiasına,İş dünyasından sanat camiasına hemen her yerden müşterilerimizin olması halkımızın bizi ne kadar sevdiğinin en büyük göstergesi olmuştu bizim için. Bizde bu ilgiye layık olmak  adına  elimizden gelenin çok daha fazlasını yapma çabasına olduk her zaman. Müşterilerimize layık olmak adına en güzel hizmeti sunmaya devam edeceğimiz mütevazi işletmemizde  geleneksel ev yapımı künefe lezzetini sunmaya devam ediyoruz. Bizi tercih eden herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.Ayrıca kendi üretimimiz olan çiğ künefe ve künefelik peynir satışımızda devam etmektedir.”dedi.
Yess Künefe lezzeti ile yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Adnan Kavesoğlu,Özledikleri geleneksel ev yapımı künefeyi en leziz hali ile kendilerine sunan Seyfi Usta’ya teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. (TALİP KÖLEOĞLU)