Yakma Resim’de Ramazan Esintileri

  • Eklenme Tarihi :15.04.2022 | 09:37

Zeynep&Naim Gülbol çifti Ramazan ayı dolayısıyla gelen talepler doğrultusunda yaptıkları dini çalışmalar ile bir kez daha dikkatleri üzerlerinde topladılar

Yakma Resim’de Ramazan Esintileri

 

Uzun yıllardır ahşap üzerine yaptıkları yakma resim çalışmaları ile takdir toplayan Zeynep&Naim Gülbol çifti Ramazan ayı dolayısıyla gelen talepler doğrultusunda yaptıkları dini çalışmalar ile bir kez daha dikkatleri üzerlerinde topladılar.Siparişler doğrultusunda büyük ustalık ile yakılan eserler arasında  Ayetler,Dualar,Hz. Fatma'nın eli,Hz.Ali’nin portresi ve arapça yazılar ile oluşturulan figürler yer alırken Zeynep&Naim Gülbol çifti sergiledikleri performanslar ile siparişleri yetiştirmek adına var güçleri ile çalışmalarını sürdürüyorlar.

Ramazan ayı atmosferinin atölyelerinde yoğun bir biçimde yaşandığını söyleyen Zeynep Gülbol yaptığı açıklamasında :” Genel olarak ilginin yoğun olduğu yakma resim çalışmalarımızda Ramazan ayı dolayısıyla dini motiflerin olduğu son günlerde yoğun talep görmeye başladı. Çoğunun hediye olarak hazırlandığı bu çalışmalarımızın bazılarını da müşterilerimiz kendileri için yaptırıyorlar. İnsanlar Ramazan ayını  huşu içinde yaşıyor ve bizden talepleri de bu çalışmalar oluyor hali ile.Eşim Naim Gülbol ile birlikte oldukça zahmet isteyen dini motifli çalışmalarımızı en başarılı biçimde tamamlayarak  ortaya çok güzel eserler çıkardığımızı düşünüyorum.Şuan çalıştığımız eserler arasında Ayetler,Dualar,Hz. Fatma'nın eli,Hz.Ali’nin portresi ve arapça yazılar ile oluşturulan figürler yer almaktadır.Siparişler gelmeye devam ediyor  ve bizde istenilen eserleri yapmak adına elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.”dedi.

Çok güzel eserler ortaya çıkardıklarını söyleyen Naim Gülbol,Arapça harflerin yazımının biraz daha özen istediğini belirterek bu anlamda eserlerini yaparken büyük dikkat içerisinde olduklarının altını çizerek Herkese hayırlı Ramazanlar dileğinde bulundu.

Kurtuluş caddesindeki atölyelerinde çalışmalarına hız kesmeden devam eden Zeynep&Naim Gülbol çiftine yakma resim siparişleriniz için 0 533 574 05 75 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. (TALİP KÖLEOĞLU)