Yağmur Kreş Eğitime Yeniden Başlıyor

  • Eklenme Tarihi :26.10.2023 | 13:29
  • Muhabir :SELVİ KADIOĞLU

Yağmur Kreş ve Gündüz Bakımevi Çekmece mahallesi 23. Sokak No:10 adresinde faaliyet gösteriyor.

Yağmur Kreş Eğitime Yeniden Başlıyor

Asrın felaketi sonrası zorunlu olarak eğitime ara vermek durumunda kalan bölgemiz okul öncesi eğitim sektörünün başarılı kurumu Yağmur Kreş ve Gündüz Bakımevi Kasın ayında eğitime yeniden başlıyor. Depreme dayanıklı Çelik konstrüksiyon okul binaları , deneyimli öğretmenleri  ve eğitimleri ile sektörde fark yaratmaya devam edecek olan Yağmur Kreş ve Gündüz Bakımevi kayıtlardaki  yoğun ilgi ile dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Neval ve Behçet Gökaslan’ın işletmeciliğini yaptığı ve kreş mimarisine uygun olarak inşa edilen binası ile  0-6 yaş arası çocuklara hizmet veren Yağmur Kreş ve Gündüz Bakımevi en çok tercih edilen kurum olarak çıkıyor karşımıza.
Büyük geçmiş olsun diyerek sözlerine başlayan Yağmur Kreş ve Gündüz Bakımevi Sorumlu Müdürü Gökhan Zabun açıklamasında:” Herkeste derin acılar oluşturan büyük bir felaketi yaşadık.Hayatını kaybeden herkese Allah’tan rahmet ,geride kalanlara sabırlar diliyoruz. Yağmur Kreş ve Gündüz Bakımevi ailesi olarak yaralarımızı hep birlikte sarmak adına Kasım ayında kaldığımız yerden eğitime devam edeceğiz.
Resim, kil,Müzik, İngilizce, Bale, Beden eğitimi, Jimnastik,Zumba,Drama,Bahçe satrancı derslerinin alanında uzman öğretmenler tarafından verilen sanat okulu gibi bir kreş olan kurumumuzda çocuklarımızın ne yaptığından çok neler yapabilecekleri üzerinde duruyoruz. Alanında deneyimli öğretmenlerimiz çocuklarımıza başarılı eğitim sunmak adına ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlar. Fen ve teknoloji bölümümüzde  çocukların erken yaşta parçalara ayırabilme, analiz etme, neden-sonuç ilişkisini kurabilmelerini sağlıyoruz. Evcil hayvan bölümü ve organik bahçe alanıyla çocuklara doğa ve hayvan sevgisini aşılıyoruz.Ayrıca derslerimizi tamamlayıcı nitelikte uygulama gezilerine imza atıyoruz.”dedi.
Çocukların güvenliğine de önem verdiklerini  ifade eden Zabun:” Yağmur Kreş ve Gündüz Bakımevinde 7/24 kayıt yapan güvenlik kameralarımız vardır. Yangın alarm sistemiyle birlikte Çelik konstrüksiyon olarak  deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilen binamızda yangın merdiveni, katlar arası korumalı merdiven ile birlikte güvenliğimizle birlikte hizmet vermekteyiz.Velilerimizin çocuklarımızı gönül rahatlığında kreşinize gönderiyorum demeleri bizlere haklı bir gurur yaşatmaktadır.Bizleri tercih eden kıymetli velilerimize ve öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek adına özverili bir biçimde çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.”dedi.
Yağmur Kreş ve Gündüz Bakımevi Çekmece mahallesi  23. Sokak No:10 adresinde faaliyet gösteriyor.