UMUDUMUZ ÇOCUKLAR KREŞİ - Hatay Gazetesi

UMUDUMUZ ÇOCUKLAR KREŞİ

  • Eklenme Tarihi :04.09.2023 | 12:52
  • Muhabir :

Asrın felaketinin büyük yıkım yaşattığı şehrimizde gönüllülük esasına dayanarak yapılan faaliyetler memlekette güzel işler de oluyor dedirtiyor.

UMUDUMUZ ÇOCUKLAR KREŞİ

İşte onlardan bir tanesi tamamı gönüllü bir ekibin oluşturduğu ve altı aydır ücretsiz olarak hizmet veren Umudumuz Çocuklar Kreşi..

6 Şubat depremi öncesinde tiyatro alanında ortaya koyduğu başarılı çalışmalar ile bilinen Mehmet Yarcan ile birlikte Oya Yetişen,Anıl Yetişen,Didem Baklacı öncülüğünde ve Defne Gönüllüleri Derneği işbirliğinde kurulan Umudumuz Çocuklar Kreşi haftanın 5 günü Subaşı parkında bulunan konteynerlerde faaliyet gösteriyor.Alanında yetenekli öğretmenler tarafından 4 gün eğitim verilen kreşte 1 günde etkinlik düzenleniyor.

Kaç çocuğa dokunabilirsek biz daha mutlu oluruz diyerek sözlerine başlayan Umudumuz Çocuklar Kreşi Öğretmeni Mehmet Yarcan açıklamasında:” Tamamen gönüllülük esasına dayanan bir ekip ile oluşan  Umudumuz Çocuklar Kreşi Defne Gönüllüleri Derneği işbirliği ile Subaşı mahallesi  Subaşı parkında hizmet vermeye devam etmektedir. Anıl Yetişen ve eşi Oya Yetişen öncülüğünde kurulan Gizem Umur, Tuba Bozada, Arda Bozada, Alper Öztürk, Ahmet Bilgin, Cemil Atahan, Süleyman Köse ,Didem Baklacı,Abir bilgin ve  Ali Habip’in destekleri ile çalışmalarını sürdüren Umudumuz Çocuklar Kreşi çocuklara Anaokulu eğitimi, yaratıcı drama, sanat ve gastronomi atölyeleri eğitimi vermektedir.Depremin en çok etkilediği kesim olan miniklerin tiyatro, sinema gösterimleri, atölyeler, animasyon gösterileri ile  biraz olsun tebessüm etmeleri bizleri mutlu etmektedir. Yaratıcı Drama Eğitmenliği yaptığım Umudumuz Çocuklar Kreşimizde Çocukların ihtiyaçları  doğrultusunda gönüllü arkadaşlarımla birlikte  hijyen, kırtasiye, gıda, kıyafet gibi eksiklerini gidermeye çalışmaktayız.Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarımızdan hem bizler hem de velilerimiz oldukça memnundur.Çocuklarını kreşimize göndermek isteyen herkesi kurumumuza bekliyoruz.”dedi. (MUSTAFA YILDIRIM)