Türkiye Kooperatifler Fuarında Hatay Esintileri - Hatay Gazetesi

Türkiye Kooperatifler Fuarında Hatay Esintileri

  • Eklenme Tarihi :28.12.2023 | 11:42
  • Muhabir :Haber Merkezi

Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezinde gerçekleşen Türkiye Kooperatifler Fuarının beşincisine Hatay’dan katılan Tohumla Güçlenen Eller Kadın Kooperatifi fuarın gözdesi oldu

Türkiye Kooperatifler Fuarında Hatay Esintileri

Hatay Çiçekçiler Derneği Başkanı Bülent Çıldır fuarda Tohumla Güçlenen Eller Kadın Kooperatifini yalnız bırakmayarak program boyunca yanlarında yer aldı.

5 Şubat tarihine kadar şehrimizde yapılan çalışmalar kapsamında  kuru çiçekler  Statis ve Protea başta olmak üzere Karanfil, Sardunya, Sıklemen, Kauçuk, Şeflera ve benzeri çiçekleri üreterek istihdam sağlayan Tohumla Güçlenen Eller Kadın Kooperatifi çiçek çeşitleri ile yer aldıkları Türkiye Kooperatifler Fuarında ziyaretçi akınına uğrarken 29 Aralık tarihine kadar açık olacak fuarda en çok ilgi görecek stant olacaklarının sinyallerini verdi.

Türkiye genelinden Kooperatiflerin  yerli ve milli üretimdeki gücünü pekiştirecek önemli bir organizasyon olan Türkiye Kooperatifler Fuarında yer almaktan son derece mutluluk duyduklarını ifade eden Tohumla Güçlenen Eller Kadın Kooperatifi Başkanı Şükriye Çıldır yaptığı açıklamada:” Beşincisi gerçekleşen ve Kooperatiflerden,kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşlara, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, market ve önde gelen elektronik ticaret firmaları ile esnaf ve çiftçilerimizden girişimci ve tüketicileri tek çatı altında toplayan Türkiye Kooperatifler Fuarında Tohumla Güçlenen Eller Kadın Kooperatifi olarak bizde yerimizi almış bulunuyoruz. Sektör için büyük katkı sunan fuar amacına ulaşmıştır.İlk günden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan fuar renkli görüntülere de sahne olmaktadır. Gaziantep çiçekçiler odası öncülüğünde gerçekleştirilen ve 20  bin karanfilin kullanıldığı Türk Bayrağımız ile  Cumhuriyetimizin 100. Yıl logosunun yer aldığı muhteşem çalışmada Tohumla Güçlenen Eller Kadın Kooperatifi olarak bizlerde görev almaktan son derece onur duyduk.29 Aralık Cuma gününe kadar gezilebilecek fuara herkesi bekliyoruz.Ayrıca böylesine başarılı bir organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor bizlere öncülük yapan Hatay Ticaret  il müdürümüz Halit Imrek’e şükranlarımızı sunuyoruz.”dedi.