Tur teknesi hizmete girdi

  • Eklenme Tarihi :05.08.2023 | 05:24
  • Muhabir :

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Körfezi gezdirme, içerisinde çeşitli organizasyonların yapılabileceği tur teknesi, tüm olumsuz koşullara karşın bölge ve çevre illerden gelen insanlara hizmeti sürdürüyor

Tur teknesi hizmete girdi

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen en fazla etkilenen yerlerin başında gelen Hatay, İskenderun’da boydan boya sahil, Balıkçı Barınağı mendireği, deniz fenerinin büyük bölümü, iskelenin bulunduğu bölgede yaşanan çökmeyle birçok alanda olduğu gibi tur organizasyon teknesi de faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı.

Tur teknelerinin yanaştığı, yolcu aldığı kıyı boyundaki sıkıntı, sahilde oluşan su birikintilere rağmen yeniden çalışmaya başlayan Tur organizasyon teknesinin sahibi Özgür Ozan Anılan, İskenderun Körfezi’nde kısa bir süre önce yeni faaliyette ve hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

İki aydır tekneyle faaliyette bulunduklarını aktaran Anılan “Yüzme, evlilik teklifi, bekârlığa veda, baş başa yemek gibi organizasyonları teknemizde Körfeze taşıyoruz. Genelde ve şu günlerde ağırlıklı olarak evlilik teklifi organizasyonlarına ev sahipliği yapıyoruz. Şehir dışından geliyorlar, daha çok Kahramanmaraş, Gaziantep gibi yerlerden geliyorlar evlilik teklifi için. Biz işimizin başındayız bekliyoruz. Şuan barınağın girişi ile sıkıntı yaşanıyor. En büyük sıkıntımız insanların buraya gelememesi her tarafı su basmasından dolayı. Sıkıntımız koşulların düzgün olmadığından dolayı insanları buraya getiremiyoruz. İyileştirme çalışmaları yapıldığı için mutluyuz her geçen gün biraz daha iyi oluyor. Balıkçı barınağı müsait başkanla görüşmemizde belki iskele yapılacaktır” diye konuştu. (Haber Merkezi)