Son Yorgancı Güzelyurt’a Yoğun İlgi

  • Eklenme Tarihi :13.06.2023 | 13:50
  • Muhabir :

Geçtiğimiz hafta sonu Mersin Yenişehir Belediyesi etkinlik alanında tamamlanan ve Hatay’lı esnafların yanı sıra sanatçıları da buluşturan fuara katılan son yorgancı Nahya Güzelyurt ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Son Yorgancı Güzelyurt’a Yoğun İlgi

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri Ödülünü alan sanatçı Nahya Güzelyurt’un canlı performans sergilediği standına gelen ziyaretçiler büyük keyif ile izledikleri sanatçı Güzelyurt ve eserlerine tam not verdiler.

Yaşanan büyük acı sonrasında bir nebzede olsa depremzedelere moral olması amacı ile düzenlenen fuarda yer almaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Son Yorgancı Nahya Güzelyurt açıklamasında:” Bir çok insanımızın hayatını kaybettiği deprem felaketinden dolayı öncelikle herkese başsağlığı ve büyük geçmiş olsun demek istiyorum.Hatay’lı esnaf ve sanatçılar için düzenlenen fuar süresince ziyaretçiler tarafından herkese yoğun ilgi gösterildiğini görmek bizleri fazlası ile mutlu etti.

1987’den bu yana yaptığım yün yorgan dikimini burada canlı performans ile ziyaretçilerimize sergiledim.Unutulmaya yüz tutan mesleğimizi ayakta tutmak adına verdiğim mücadele herkes tarafından bilinmektedir.Sağlığım el verdikçe de yorgan dikmeye devam edeceğim. Misafirperverlikleri  için Mersin Valiliği,Mersin Yenişehir Belediyesi,Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi v, Hatay Bakkallar Ve Manavlar Odasına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)