Selmani Baki Öğrencilerinde Sınav Maratonu Start Aldı

  • Eklenme Tarihi :10.08.2022 | 10:00
  • Muhabir :

Geçtiğimiz yıl ve daha önceki yıllarda elde ettikleri yüzde yüz başarılar ile hem yerel hem de ulusal basına haber olan Selmani Baki Resim Atölyesinde Güzel Sanatlar Fakültesi sınavları start aldı.

Selmani Baki Öğrencilerinde  Sınav Maratonu Start Aldı

Yaklaşık 10 aydır usta ressamlar nezaretinde sınavlara hazırlanan öğrenciler hedeflerine ulaşabilmek adına Türkiye’nin farklı illerinde bulunan üniversitelerindeki sınavlara girmek üzere yola çıktılar. Öğrencilerine sınava girecekleri üniversiteye kadar eşlik eden,Gittikleri ilde dahi sınav öncesi disiplinli bir biçimde resim çalışmalarını sürdüren,Konaklama,Yeme İçme gibi tüm aktiviteleri kusursuz bir biçimde organize eden Selmani Baki Resim Atölyesinin bu yılda sınavlarda yüzde yüz başarı elde etmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Sınavlara en iyi biçimde hazırlandık diyerek sözlerine başlayan Selmani Baki Resim Atölyesi Kurucusu Selmani  Baki Kocaispir yaptığı açıklamasında:” Selmani Baki Resim Atölyesi olarak aylardır yaptığımız çalışmaların meyvelerini toplamak adına bugün Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği sınava girmek üzere Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz.Gazi Üniversitesinde sınava girecek olan tüm öğrencilerimiz sınavı kazanacak kapasitede olup Atölyemiz geleneğini bozmayacaklarına inancımız tamdır. Bir ay sürecek olan sınav maratonumuz Mimar Sinan Üniversitesi,Marmara Üniversitesi,Dumlupınar Üniversitesi,Mersin Üniversitesi,Anadolu Üniversitesi,Akdeniz Üniversitesi,Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi,Çukurova Üniversitesi ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Resim İş bölümü  sınavları ile devam edecektir. Atölye olarak öğrencilerimizin sadece eğitim süreçlerini değil sınav süreçlerini de yakından takip ediyoruz.Umut ediyorum tüm öğrencilerimiz istedikleri okulları kazanarak eğitim hayatlarına devam edeceklerdir.Öğrencilerimiz için on aydır özverili bir biçimde çalışan Nergiz Doğru,Nurettin Türkmen , Süleyman Dağlıoğlu, , Bedirhan Cemali ve Özge Saldıray’a teşekkür ediyor sınavlara girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)