Ramazan Ayının Gözdesi Hacı Hurması

  • Eklenme Tarihi :15.03.2024 | 21:51
  • Muhabir :Haber Merkezi

Ramazan Ayının Gözdesi Hacı Hurması

Orucu hurma ile açmak bütün gün bitkin düşen bünyeyi  hızlı bir şekilde enerji ile doldurmasının  yanı sıra kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur.İşte bu sebeptendir ki genellikle iftar sofralarında Hacı Hurmasına da yer verilir. Onbir ayın sultanı Ramazan’ın  olmazsa olmazı Hacı Hurması tek çeşit değil birbirinden farklı görünüm ve lezzetlerde bir çok çeşidi ile tezgahlarda.Hacı hurması konusunda en çok çeşidi en uygun fiyatlar ile müşterilerine sunan Ceviz Ticareti ziyaret ettik.

Ceviz Ticaret Medine, Kudüs,Tunus, İran Hurma çeşitleri olan  Mebrum, Medjul, Acve, Sugai, Safavi, Berni, Hudri, Amber ve Sukkeri yaş hurma türleri ile alışverişin adresi durumunda.

Her Bütçeye Hurma Mevcut..

Oldukça zengin Hurma çeşitleri ile Ramazan ayına hazırlandıklarını  ifade eden Ceviz Ticaret İşletmecileri İsmail ve Hamit Tekkalan her bütçeye hitap eden hurma fiyatları ile müşterilerinin hizmetinde olduklarını söyleyerek başladıkları açıklamalarında :” Onbir ayın sultanı Ramazan’a çok kısa bir süre kala Hacı Hurması çeşitlerimizi satışa sunduk. Satışlardan memnunuz, hurma fiyatlarımız  ile ilgili vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. En kaliteli ürünü en uygun fiyatlar ile müşterisine sunan Ceviz Ticaret olarak müşteri memnuniyeti odaklı kalite politikamızdan ödün vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

 Hurma içerisinde magnezyum, kalsiyum ve potasyum içermektedir. A vitamini açısından da zengin olan bu meyve , aynı zamanda içerisinde kalp sağlığına yararlı mineraller bulunduruyor. O açıdan hurmayı bir meyve yada şekerleme olarak görmememiz gerekir. Hurmanın sağlık açısından diğer faydaları şunlar;Kabızlık başta olmak üzere, hazımsızlık ve sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir. Kalp problemlerine ve kansere karşı etkili bir silahtır. Emzirme dönemlerinde olan annelere, süt miktarını arttırıcı etkisi vardır. Günde 2 adet tüketildiğinde özellik göz sağlığına karşı etkilidir. Vücuttaki kötü huylu kolesterolü düşürür. Vücudun dengesini sağlar. Karaciğerde yağlanma oluşmasını önler, zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Hücre yaşlanmasına karşı korucu etkisi olduğu için gençlik iksiri özelliği vardır. Cilde iyi gelir, erken yaşlanmayı önler.”dedi.

Ramazan ayının bereketinin kendini hissettirmeye başladığını söyleyen Ceviz Ticaret İşletmecileri İsmail ve Hamit Tekkalan hayırlı Ramazanlar dileğinde bulunarak Hacı Hurmalarını yakından görmek tadına bakmak üzere herkesi işletmelerine davet ettiler.