ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ BAŞARI SINAVI

  • Eklenme Tarihi :26.12.2023 | 11:16
  • Muhabir :Haber Merkezi

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Birey eğitim kurumları geleneksel hale getirdiği Lise ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere yönelik ücretsiz BBS (Birey Başarı Sınavları) olanağı sunuyor.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ BAŞARI SINAVI

Deprem sonrası en kısa sürede eğitime katkı vermeye, öğrencileri geleceğe hazırlama çalışmalarını Birey Eğitim Kurumları olarak sürdürdüklerini belirten Türkçe Öğretmeni Ümit Şahin “BBS olarak nitelendirdiğimiz Birey Başarı Sınavı öğrencimizin kendi düzeyinde akranlarıyla beraber ne durumda olduğunu tespit eden bir ölçme sınavı” dedi.

BU YIL DAHA GÜZEL BAŞARI ELDE EDECEĞİZ

İskenderun’da geleneksel hale gelen bu sınavın, her yıl katılım oranının artarak büyüdüğüne işaret eden Ümit Şahin “Bu yıl da yüksek katılım oranıyla beraber öğrencilerimizin kendi akranları arasında ne durumda olduğunu gösteren bir sınav olarak tanımlayabiliriz. Kurum olarak eğitim niteliğini daha üst seviyeye çatışa adına mücadelemiz devam ediyor. 6 Şubattan sonra kesintisiz eğitim süreci içerisinde Mart ayında çadırlarımızla beraber eğitimlere devam ettik. Neticesinde çok güzel sonuçlar aldık. Türkiye birincimiz çıktı, YKS sürecinde ilk bine gire öğrencilerimiz çıktı. Bu yıl da daha güzel başarıları elde etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Birey Eğitim Kurumu Ortaokul Kurs Eğitim Koordinatörü Burak Çelik ise yaşanan doğal afete rağmen bölgede LGS’de derece çıkartarak, ortaokul kursta ne kadar güvenli bir kurum olduklarını gösterdiklerini söyledi.

Bu yıl da eğitim ve yönetim kadrosuyla Birey Eğitim Kurumlarının çok güzel bir sezon geçireceğini sözlerine ekleyen Burak Çelik şunları söyledi: “BBS Birey Başarı Sınavımız 6-7 Ocak 2024 tarihinde Ayakkabıcılar (Uzun) Çarşısındaki Kurs merkezimizde yapacağız. Başvurular için birey-com’a ya da kurs merkezimize tüm ortaokul öğrencilerimizi bekliyoruz”