ÖĞRENCİLER SERTİFİKALARINI ALDI - Hatay Gazetesi

ÖĞRENCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

  • Eklenme Tarihi :10.12.2023 | 12:29
  • Muhabir :Haber Merkezi

ÖĞRENCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

SAMANDAĞ’da 7 haftalık 3d oyun kodlama eğitimini tamamlayan öğrencilere düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Törende konuşan Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Yaşar, öğrencilere başarılarının devamını diledi.

 

Kahramanmaraş Merkezli 6 Şubatta meydana gelen depremin ardından, Hatay genelinde bir çok bilişim sınıfı ve teknoloji konteyneri kuran Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği, (TÜBİSAD) Turkcell'in desteği ile Samandağ Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesinde 23 öğrencimize 7 haftalık 3d Oyun kodlama eğitimi verdi. 7 hafta boyunca öğrenciler JSBAL bilişim sınıfında, şehir dışından gelen eğitmenler tarafında eğitim gördü. 7 haftalık eğitimlerini büyük bir başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan Samandağ İlçe illi Eğitim Müdürü Erdem Yaşan, TÜBİSAD ve Turkcell’e teşekkür ederek, bu tür eğitimlerin öğrencilere motivasyon kaynadığı olduğunu belirterek, 7 haftalık kurslarını başarılma tamamlayan öğrencileri kutladı ve başarılarının devamını diledi.