NOKSEL ÜRETİME ARA VERDi - Hatay Gazetesi

NOKSEL ÜRETİME ARA VERDi

  • Eklenme Tarihi :06.02.2024 | 18:03
  • Muhabir :Haber Merkezi

NOKSEL ÜRETİME ARA VERDi

Hatay’ın İskenderun ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Noksel Çelik Boru Sanayi A.Ş. üretim çalışmalarına bir günlük ara verdiği bildirildi.

 

Noksel Çelik Boru Sanayi A.Ş. yönetimi, Yüzyılın felaketine neden olan 6 Şubat depremi sonrası aldıkları tedbirler ile başta personelinin ihtiyaç ve güvenliğini sağlamak amaçlı yardım kampanyaları başlattı, İTSO ve Beşiktaş Dernekleri gibi sivil toplum kuruluşlarının yaptığı yardımların lojistik üssü haline getirdi.

Depremde evi yıkılmış, hasar görmüş çalışanlarını fabrika içerisinde, konteyner kent kurarak, çalışan ve ailelerinin bir yıldır barınma, yeme içme ihtiyaçlarını karşılayan Noksel Çelik Boru Sanayi A.Ş. İskenderun Fabrika yönetimi depremin yıl dönümünde duyarlı bir davranış sergileyerek 6 Şubat 2024 tarihinde üretime bir gün ara verdi. Anma etkinliklerine 5 Şubat’ta başlayan Noksel Çelik Boru Sanayi A.Ş. bugün saat 15:30’da başta depremde kaybetmiş olduğu çalışanı Latif Yılmaz ve ailesi, çalışanların birinci derece yakınları ve depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşların ruhuna ithafen fabrika yemekhanesinde Kuran’ı Kerim tilaveti ve mevlit okutacak.

6 Şubat Salı günü depremde hayatını kaybeden tüm Hatay halkının acısını paylaşmak ve çalışanlarının anma etkinliklerine katılımı sağlamak amacı ile İskenderun fabrikasında üretime 1 gün süre ile ara verdi.