Miniklere çifte bayram sevinci yaşattılar

  • Eklenme Tarihi :02.07.2023 | 00:52
  • Muhabir :

Yaptıkları çalışmalar ve etkinlikler ile sektörde her daim fark yaratan Hatay Okul öncesi Eğitim Kurumları Derneği ,Asrın felaketi sonrası depremden en çok etkilenen kesim olan çocuklar için düzenledi.

Miniklere çifte bayram sevinci yaşattılar

Hatay Okul öncesi Eğitim Kurumları Derneği  Başkanı Fatma Oduncu yaptığı açıklamasında:”Kurban Bayramı; paylaşma bayramıdır. Varlığı da, bir lokmayı da, mutluluğu da, hüznü de … Bizlere maalesef altından çok zor kalkabileceğimiz acılar ve hüzünler kısmet oldu bu sene.

Hatay’daki tüm okul öncesi Eğitim kurumları olarak çocuklarımızdan ayrı kaldık ve bizler ayrıca bunun üzüntüsünü de yaşadık. Kurban Bayramı öncesinde, çocuklarımızla bir araya gelmek, bir günlüğüne bile olsa yüzlerinde bir tebessüm yaratabilmek ümidiyle “Çadırımda Şenlik Var” etkinliklerini düzenledik.

Çocuklarımızın çadırlarda, konteyner kentlerde minicik bedenleriyle gerçekten bir yaşam savaşı verdiklerini biliyorduk bir daha şahit olduk. Fakat buna rağmen; o kocaman yüreklerindeki gelecek umudu, kahkahaları, yaşama sevinci; biz büyüklere tutunacağımız bir dal ve ders verdi. Belki de en iyisini onlara sunabilmek için bizlere mücadele gücünü verdiler bilmeden.

22-23-24 Haziran tarihleri arasında HATOKDER yönetim kurulu ve @ubsahsapoyuncakk işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “ Çadırımda Şenlik Var” etkinliklerimizde; yüzlerini güldürdüğümüz ve gönüllerine girebildiğimizi umduğumuz sevgili çocuklarımıza; emeği geçen bütün yönetim kurulu arkadaşlarıma, çocuklara güvenli etkinlik alanı oluşturan @Sinemasal.org  ekibine ve orada görev alan o güzel insanlara, gönüllü olarak bize eşlik eden öğretmen arkadaşlarıma ve katılım sağlayan tüm misafirlerimize sonsuz teşekkürler ediyorum. Çocuklarımızla başka etkinliklerde buluşabilmek umuduyla, herkese bayram olacak günler diliyorum.”dedi.