Mehmet Yıldız Hatay Yöresellerine Yoğun İlgi

  • Eklenme Tarihi :25.08.2022 | 10:06
  • Muhabir :

Mehmet Yıldız Hatay Yöreselleri Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Bodrum’da Hatay Günleri programında ilgi odağı oldu.

Mehmet Yıldız Hatay  Yöresellerine Yoğun İlgi

Yöresel ürünler alanında en geniş ürün portföyüne sahip yerlerden  biri olan ilimizin yöresel ürünlerini en leziz halleri ile müşterilerine sunan  Mehmet Yıldız Hatay Yöreselleri Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Bodrum’da Hatay Günleri programında ilgi odağı oldu. Hatay’ın gastronomisi, el sanatları ve zanaatlarını Bodrum Oasis AVM’de binlerce ziyaretçi ile buluşturan programda Mehmet Yıldız Hatay Yöreselleri Yeşil Zeytin,Zeytinyağı,Nar Ekşisi,Defne Sabunu,Reçel çeşitleri,Antakya Sürkü,Pekmez,Biber Salçası gibi yöresel ürünleri ile tüm ziyaretçilerden tam not aldı.
Hızlı giriş yaptıkları sektörde önemli bir noktaya gelen firmalarının ilk defa bir fuarda kendini gösterdiğini söyleyen İşletmeci Mehmet Yıldız yaptığı açıklamasında:” Türkiye’nin hemen hemen her yerinden Sanat,Spor,İş Dünyası ve vatandaşlarımızın tatil için tercih ettikleri Bodrum’da tamda zamanında düzenlendiğine inandığım Bodrum’da Hatay Günleri programının amacına ulaştığını düşünüyorum. Hatay’ın gastronomisi, el sanatları ve zanaatlarının sergilendiği programda konusunda uzman kişiler ve firmalar yer aldı.Üç gün süren programda bizde Mehmet Yıldız Hatay  Yöreselleri olarak Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderdiğimiz Yeşil Zeytin,Zeytinyağı,Nar Ekşisi,Defne Sabunu,Reçel çeşitleri,Antakya Sürkü,Pekmez,Biber Salçası gibi yöresel ürünlerimiz sergileme imkanını bulduk.Gördüğümüz yoğun ilgi bizleri fazlası ile mutlu etti.Böylesine başarılı bir organizasyonun içerisinde olmaktan son derece keyif aldığımızı söylemek isterim.Bodrum’da Hatay Günlerini düzenleyen Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesine şükranlarımı sunuyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)