Masatlı’dan Yöresel Lezzetlere Tam Not

  • Eklenme Tarihi :29.08.2023 | 17:24
  • Muhabir :

Hatay Valiliği koordinesinde yapılan Prefabrik Çarşılarda hareketlilik günden güne artmaya devam ediyor

Masatlı’dan Yöresel Lezzetlere Tam Not

İşte o çarşılardan biri olan ve 134 prefabrik iş yerini bünyesinde bulunduran Millet Bahçesi Çarşısını ziyaret eden Hatay Valisi Mustafa Masatlı , Kısa adı UNESCO olan “United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization” "Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu" tarafından ‘Dünyanın 26. Gastronomi Şehri” olarak ilan edilen Şehrimizin yöresel lezzetlerini müşterilerine sunan Antakya Gurme Evinin lezzetlerine tam not verdi.

Antakya Gurme Evinde çarşı esnafı ile de bir araya gelen Hatay Valisi Mustafa Masatlı , Antakya Gurme Evinin genç işletmecileri Nurican Oktay ve Onur Tansal’ı yöresel yemekler konusundaki enfes sunumlarından dolayı tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Depremin ilk günlerinden itibaren memleket adına koşturan Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı işyerlerinde ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Nurican Oktay ve Onur Tansal açıklamalarında:” Kıymetli devlet büyüğümüzün işyerimize gelmesi ve lezzetlerimize tam not vermesi bizleri çok daha güzel sunumlar yapmak adına motive etmiştir.Nazik ziyaretlerinden dolayı sayın Valimize şükranlarımızı sunuyor çalışmalarına başarılar diliyoruz.”dediler. (Haber Merkezi)