LİYA MAKİNA İNŞAAT PROJELERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR - Hatay Gazetesi

LİYA MAKİNA İNŞAAT PROJELERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

  • Eklenme Tarihi :07.07.2024 | 11:53
  • Muhabir :Haber Merkezi

LİYA MAKİNA İNŞAAT PROJELERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

Bölgemizin Saygın İş adamları arasında yer alan Ali Gökhan Olgun'un idaresinde 2020 yılında İskenderun'da faaliyetine başlayan Liya Makina İnşaat, ülkemizde ve yurt dışına yaptığı projelerle ülke ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor.  

YURT DIŞINA MAKİNA İMAL ETMEYE BAŞLADI

İşadamı Ali Gökhan Olgun idaresindeki Liya Makina İnşaat şirketi, 2021 yılında Fiba Grup ile anlaşarak ortak çalışma sonucunda aralarında Slovenya, Azerbaycan, İran ve Arnavutluk'un da bulunduğu çok sayıdaki ülkelere makina imal ederek, emin adımlarla ilerlerken, diğer bir taraftan da ülke ekonomisine katkı sunmayı sürdürdü.

DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ UZATTI

Hayırsever iş adamlığıyla da tanınan Ali Gökhan Olgun, 6 Şubat 2023 tarihinde bölgemizde meydana gelen depremde, yanına spor adamı Volkan Korkmaz'ı da alarak, Mersin ilinde 6 tır dolusu yardım malzemelerini Hatay bölgesine getirerek sessiz sedasız depremzedelere dağıttı.

BÖLGEMİZDE 300 CİVARINDA EVİN DEKORASYONUNU YAPTI

Bölgemizde meydana gelen depremin ardından kolları sıvayan iş adamı Ali Gökhan Olgun, gelen talep üzerine 300 civarındaki evin tadilatını ve dekorasyonunu yaptı. Liya Makina İnşaat yönetim kurulu başkanı Ali Gökhan Olgun, depremde etkilenen ve durumları iyi olmayan 5 ailenin tamir ve tadilatını da ücretsiz yaparak vatandaşlarımızın gönlünde taht kurdu. Liya Makina İnşaat şu  anda İskenderun bölgesinde 7 adet bina işini de yaparak emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

SAKARYA SPOR'A KUCAK AÇTI

Depremin ardından kapanmayla karşı karşıya kalan Hatay Amatör Küme takımlarından Sakarya Spor'a kucak açarak takıma destek oldu. İşadamı Ali Gökhan Olgun, aynı zamanda da geçmiş yıllarda uzun yıllar profesyonel futbol da oynadı.