KÖFTECİ FİLMİNDEN İLHAM ALDI - Hatay Gazetesi

KÖFTECİ FİLMİNDEN İLHAM ALDI

  • Eklenme Tarihi :10.06.2024 | 13:57
  • Muhabir :Haber Merkezi

KÖFTECİ FİLMİNDEN İLHAM ALDI

Hatay’ın İskenderun ilçesinde genç girişimci Sezer Karpuz, nostaljik bir ortam oluşturduğu minibüsten bozma aracı köfteciye dönüştürerek, ailesiyle birlikte müşterilerine hizmet veriyor.

Pandemi döneminde işsiz kalan Sezer Karpuz, ailesiyle birlikte Numune Mahallesi Eyüp Sultan Caddesi üzerinde Arsuz Köfteci adıyla, nostaljik bir ortam oluşturdu. Kemal Sunal'ın ünlü köfteci filminden ilham alarak bu işe başlayan Karpuz, lezzetli köftesini sunduğu müşterilerine aynı zamanda 1970’ler ile 1990’lar arasındaki film afişleriyle de nostaljik ortam yaşatıyor.

Pandemide işsiz kaldığını ifade eden Köfteci Sezer Karpuz, “Kendime bir araba aldım ve bu arabayı nostaljik bir dekorasyonla iş yerime dönüştürdüm” dedi.

FOTOGRAF ÇEKİP MUTLU OLUYORLAR

Eskiye olan insanların bağı ve sevgisi, benim her zaman hayalimdi. O yıllarda yaşanan gerçek dostluğu, sevgiyi ve aşkı yeniden canlandırmak istedim. Bu şekilde kendi iş yerimi oluşturdum. İnsanların ilgisini çekiyor ve biz de elimizden gelen en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. 3 yıldır bu işi yapıyorum. Ancak et fiyatlarının artması porsiyon fiyatlarını da etkiliyor ve bu durum işleri biraz durgunlaştırıyor. Ailecek çalışıyoruz ve küçük, nostaljik aile işletmemizi devam ettiriyoruz. İnsanlar buraya geldiklerinde eski ortamlardaki sevgiyi ve gülmeyi hatırlıyor, fotoğraf çekip mutlu oluyorlar" dedi.

FARKLI BİR ŞEY DENEMEK İSTEDİK

Kız kardeşi Gizem Karpuz ise, "Buraya gelen insanlar, nostaljik bir ortam olduğu için burayı çok hoş ve tatlı buluyorlar. Genelde böyle yerler olmadığı için bölgede bu tarz bir ortam görmek onları memnun ediyor. Özellikle kışın ortada yanan odun sobası eskileri hatırlattığı için sıcak bir atmosfer oluşturuyor. Yapmacıklıktan sıkılan ve eskiyi özleyenler buraya geliyor.  İskenderun'da böyle bir araç olmadığı için farklı bir şey denemek istedik ve gerçekten başarılı olduk" diye ekledi.

Karpuz ailesi,  İskenderun’da böyle bir mobil köfteci bulunmadığını belirterek, nostaljik konseptleriyle müşterilere farklı bir deneyim sunmayı başardı.