KOCAİSPİR: CKM MEMLEKET ADINA BÜYÜK KAZANIM

  • Eklenme Tarihi :02.01.2023 | 14:00

Ressam Selmani Baki Kocaispir,Katılımcı ressamlar ile ziyaretçilerin son derece memnun kaldıkları galeriyi sanatseverlerin hizmetine sunan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a teşekkürlerini yineledi.

KOCAİSPİR: CKM  MEMLEKET ADINA BÜYÜK KAZANIM

Geçtiğimiz günlerde yoğun bir katılım ile açılan “Sanat Buluşması” sergisinin Küratörlerinden Ressam Selmani Baki Kocaispir ,Serginin yer aldığı Cumhuriyet Kültür Merkezinin memleket adına büyük bir kazanım olduğunu söyledi. Serginin ilk saatlerden itibaren Hatay Protokolü, STK Başkanları ve sanat severler tarafından yoğun bir biçimde ziyaret edildiğinin altını çizen Ressam Selmani Baki Kocaispir,Katılımcı ressamlar ile ziyaretçilerin son derece memnun kaldıkları galeriyi sanatseverlerin hizmetine sunan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a teşekkürlerini yineledi.

13 Ocak tarihine kadar serginin gezilebileceğini hatırlatan Ressam Selmani Baki Kocaispir yaptığı açıklamada:” Bölgemizin başarılı ressamlarından Ünal Kuş hocam ile birlikte Küratörlüğünü yaptığımız sergimizde Çevre illerden bir çok üniversitenin Resim Bölümü Öğretim Görevlileri,Öğrencileri ve bölgemizin başarılı ressamları eserlerini sergileme şansını buldular. Birbirinden yetenekli 71  ressamımıza ait   213 eserin  yer aldığı “Sanat Buluşması” sergisini sanat severler ile buluşturmanın onurunu yaşadık.Açılıştan itibaren serginin gördüğü yoğun ilgi başarıyı gözler önüne sermiştir. Tüm eserlerin aynı ebatta olduğu  ve satış fiyatlarının tek bir rakam olarak belirlendiği  sergimizde sanat severlerin satın alma konusunda da gösterdikleri ilgiyi belirtmek istiyorum. Sergimize gelen sanat severlerimiz ve ressam dostlarımız ile yaptığımız sohbetler neticesinde daha nice sergilerin Cumhuriyet Kültür Merkezinde gerçekleşeceğine kanaat getirdik.Şehrimizde büyük bir eksikliği gideren  Cumhuriyet Kültür Merkezinin daha bir çok önemli ressamın sergisine ve sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapması adına bizler var gücümüz ile çalışacağız. Antakya Belediye Başkanımız İzzettin Yılmaz başta olmak üzere Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Alper Yıldırım’a ,belediye personelimize ve Cumhuriyet Kültür Merkezinde görevli personellerimize teşekkür ederek tüm hemşerilerimizi  “Sanat Buluşması” sergimizi dolaşmaya bekliyoruz.”dedi.(TALİP KÖLEOĞLU)