İskenderun'da 51 Hafız İcazet Aldı

  • Eklenme Tarihi :12.12.2022 | 15:45

Nihal Atakaş Camii'nde düzenlenen hafızlık icazet merasiminde Cemil Nezahat Güler Hafızlık Kursunda eğitim görmüş ve hafızlık belgesi almaya hak kazanmış 51 hafıza belgeleri verildi.

İskenderun'da 51 Hafız İcazet Aldı

İskenderun Müftülüğü tarafından Nihal Atakaş Camii'nde düzenlenen hafızlık icazet merasiminde Cemil Nezahat Güler Hafızlık Kursunda eğitim görmüş ve hafızlık belgesi almaya hak kazanmış 51 hafıza belgeleri verildi.

Programa Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belen Kaymakamı M.Sami Yılmaz, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, İskenderun Müftüsü Osman Şekerci, Kırıkhan Müftüsü Ahmet Sevinç, Yayladağı Müftüsü Necat Şimşek, Belen İlçe Müftüsü Hamza Köse ve siyasi parti temsilcileri iştirak etti.

İlçe ve il müftülerinin  selamlama, Belediye başkanımızın tebrik konuşmaları ile başlayan program, Cemil Nezahat Güler Hafızlık Kursu  Müdürü Mevlüt Günüz, İstanbul Ayasofya-i Kebir Camii Baş İmam Hatibi Ferruh Muştuer ve Müezzin Kayyımı Rıdvan Akbaş'ın Kur'an-ı Kerim tilavetleri ile devam etti .

İcazet programı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin hocanın  duası, hafızlara  belge ve hediyelerin takdimi ile son buldu. (Haber Merkezi)