İki öğrencisi Türkiye birincisi oldu

  • Eklenme Tarihi :18.07.2023 | 13:48
  • Muhabir :

Online eğitim, yayıncılık ve teknoloji çözümleri sunan yenilikçi eğitim ekosistemi tonguçWORKS tarafından bu yıl ilk defa hayata geçirilen Online tonguç LGS Dershanesi'nin iki öğrencisi LGS'de Türkiye birincisi oldu.

İki öğrencisi Türkiye birincisi oldu

Dershanenin 64 öğrencisi yüzdelik dilimlerde yer alırken, 226 öğrencisi branş derslerinde tüm soruları doğru yanıtladı.

tonguçWORKS tarafından bu yıl ilk defa hayata geçirilen, LGS'ye hazırlanan 8. sınıf öğrencilerine özel olarak hazırlanan Online tonguç LGS Dershanesi, 2023 Liselere Geçis Sistemi'nde (LGS) önemli bir başarı yakaladı. Online LGS Dershanesi'nin öğrencileri Azra Akın ve Furkan Ege Kımaz, büyük bir başarı elde ederek LGS 2023'ü 500 tam puan alıp birincilikle tamamladı.
 Online LGS Dershanesi'nin iki öğrencisi ise 90 soruda sadece bir yanlış yaparken, iki öğrencisi toplam iki yanlış ve iki öğrencisi de toplam üç yanlış yaptı. 226 öğrenci branş derslerinde tüm soruları doğru yanıtladı. 64 öğrenci yüzdelik dilimlerde yer aldı. Dört öğrenci %0 - %0,99 yüzdelik diliminde yer alırken, %1 - %1,99 ve %2 - 2,99 dilimlerinde altışar öğrenci yer aldı.
 tonguçWORKS İcra Kurulu Üyesi Tijen Armağan, “Online tonguç LGS Dershanesi'nin birinci yılında iki Türkiye birincisi çıkarmasının mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Birinciliği kazanan öğrencilerimizi kutluyorum. LGS Dershanesiyle tüm dünyadan öğrencilerimize ulaşıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılında da öğrencilerimize en iyi şekilde destek olmak ve onları sınava hazırlamak üzere yanlarında olacağız” dedi.
 Online LGS Dershanesi  içeriği
Yenilenen Online LGS Dershanesi'nde 8.sınıf içeriklerinin tamamı, 436 saat canlı dersler, kişiye özel koçluk sistemi, 16 kişilik canlı ve interaktif sınıflar, 19 adet kaynak kitap, online deneme sınavları, rehberlik ve motivasyon videoları, aylık ilerleme raporları ve veli bilgilendirme sistemi gibi yenilikçi özellikler yer alıyor.