Hydrovar teknolojisi endüstrilere yüzde 70 enerji tasarrufu sağlıyor

  • Eklenme Tarihi :09.09.2023 | 10:54
  • Muhabir :

Türkiye’de ve dünyada su kalitesini yükselten teknolojik çözümlere yönelik giderek fazlalaşan talep, daha verimli ve sürdürülebilir su pompalama sistemlerine olan ihtiyacı da artırdı.

Hydrovar teknolojisi endüstrilere yüzde 70 enerji tasarrufu sağlıyor

Dünyanın en büyük su ve atık su arıtma çözümleri sağlayıcısı Xylem, Hydrovar teknolojisi ile endüstriyel, ticari ve belediye uygulamaları da dahil olmak üzere su pompalama sistemleri gerektiren çeşitli sektör ve alanlara yüzde 70’e varan enerji tasarrufu sağlıyor. Xylem Türkiye Ticari Binalar ve Endüstri Satış Mühendisi Yusuf ÇAP, Hydrovar teknolojisi ile su altyapısında enerji tüketimi ve işletme maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olabilecek çözümlere yönelik artan talebe yanıt verdiklerini belirtti. Yanı sıra enerji verimliliği, kullanım kolaylığı, gerçek zamanlı veri ve kontrol sağlama yeteneğine sahip olan Hydrovar teknolojisinin karbon ayak izinin azaltmasını desteklediğini vurguladı.

Akıllı endüstriyel pompalar ve ilgili ekipmanların lider sağlayıcısı olan Xylem; geliştirdiği yüksek verimli su teknolojileri, endüstriyel pompaları ve uygulama çözümleri ile enerji verimliliği ve maliyet tasarrufu sağlarken sürdürülebilirliği de destekliyor. Su pompalama sistemlerinin performansını optimize etmek amacıyla geliştirdiği değişken hızlı bir pompa kontrol cihazı olan Hydrovar teknolojisi ile su pompalama sistemlerine yüksek verimli ve kullanıcı dostu bir çözüm sunuyor. Hydrovar teknolojisinin pompa performansını gerçek zamanlı olarak izleme ve ayarlama yeteneğiyle su sistemlerinin her zaman optimum seviyelerde çalışmasını sağladığını belirten Xylem Türkiye Ticari Binalar ve Endüstri Satış Mühendisi Yusuf ÇAP, “Yatırım maliyetini 3 yıl içinde karşılayan Hydrovar teknolojisi, üstün donanımıyla işletmelerle çözüm ortaklığı kuruyor. Sahip olduğu değişken hızlı tahrik teknolojisi enerji tüketimini azaltıp pompanın ömrünü uzatırken, sezgisel arayüzü ve entegre tanılama özelliği de sistemin kullanımını ve bakımını kolaylaştırıyor” dedi.

Kullanıcı dostu ara yüzü bakımı kolaylaştırıyor

Hydrovar teknolojisinin su temini ve dağıtımı, sulama, HVAC sistemleri ve atık su arıtma gibi uygulamalarda yaygın olarak kullanıldığına değinen Yusuf ÇAP, “Bu teknolojinin kullanıcı dostu arayüzü ve gelişmiş özellikleri, kullanımı ve bakımı kolaylaştırırken, enerji tasarruflu çalışması ve gerçek zamanlı izleme yetenekleri, kullanıcılara sistem performansına ilişkin değerli bilgiler sağlıyor. Hydrovar teknolojisiyle endüstriyel, ticari ve belediye uygulamaları da dahil olmak üzere su pompalama sistemleri gerektiren çeşitli sektör ve alanların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu teknoloji, mühendisler, tesis yöneticileri ve su altyapısı operatörleri dahil olmak üzere oldukça geniş bir kullanıcı yelpazesi tarafından tercih ediliyor” ifadelerinde bulundu.

“Endüstriler için değerli bir araç haline dönüştü”

Hydrovar teknolojisinin enerji verimli ve sürdürülebilir su pompalama sistemlerinde yeni bir standart oluşturulmasını destekleyerek çok çeşitli uygulamalar ve endüstriler için değerli bir araç haline dönüştüğüne dikkat çeken ÇAP, “Sisteme kurulumu kolaylaştıran ve yerden tasarruf sağlayan kompakt bir tasarıma sahip 

olan bu teknoloji, özelleştirilebilir hız özelliği ile pompa motor hızının su talebine uygun şekilde ayarlamasına olanak tanıyor. Pompaların optimum seviyelerde çalışmasını sağlayan değişken hızlı tahrik teknolojisi, pompa çıkışını su talebiyle eşleştirerek enerji tüketimini azaltırken, verimliliği artırıyor. Sezgisel bir kullanıcı arayüzü ve entegre tanılama özelliğiyle de kapsamlı teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcılar için bile kullanım ve bakımı kolaylaştırıyor” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)