Hakkı Akdeniz’in ilham veren başarı hikayesi ABD’den sonra Türkiye’de - Hatay Gazetesi

Hakkı Akdeniz’in ilham veren başarı hikayesi ABD’den sonra Türkiye’de

  • Eklenme Tarihi :23.09.2023 | 15:31
  • Muhabir :

Amerika’nın en ünlü pizzacıları arasında yer alan Champion Pizza'nın sahibi Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz’in filmlere konu olacak hayat hikâyesi hakkında Amerika’da yapılan belgesel Türkiye’de de yayına girdi. Belgesel, BluTV üzerinden izlenebilecek.

Hakkı Akdeniz’in ilham veren başarı hikayesi ABD’den sonra Türkiye’de

Toronto Film Festivali'nde ödül kazanan ‘Merhaba, Ben Hakkı’ belgeseli, Türk göçmen ve başarılı girişimci Hakkı Akdeniz’in etkileyici yaşam öyküsünü anlatıyor. Belgesel ABD’de yayınlanmasının ardından şimdi de Türkiye’de BluTV'den de izleyebilecek.

Amerika’nın en ünlü pizzacıları arasında yer alan Champion Pizza'nın sahibi Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz’in filmlere konu olacak hayat hikâyesi hakkında Amerika’da yapılan belgesel Türkiye’de de yayına girdi. Dünyanın en büyük belgesel kanalı Discovery’nin yayın platformu Discovery Plus’ta yayınlanan “Merhaba, Ben Hakkı” belgeseli Türkiye’de BluTV üzerinden yayınlanmaya başladı. İngilizce ismi olan ’Hi I’m Hakki’ olan belgesel “Merhaba Ben Hakkı Akdeniz” adıyla BluTV’de Türk seyirciyle buluştu.

ABD’de en fazla izlenen içerik oldu Toronto’da ödül aldı

21 yaşında ABD’ye göç eden Hakkı Akdeniz’in zorlu yaşam mücadelesinin anlatıldığı belgesel Discover Plus’ta yayımlanmasının ardından iki hafta üst üste en çok izlenen içerik oldu. "Merhaba Ben Hakkı" belgeseli dünya çapında izleyicilerden de tam not aldı. Belgeselinin başarısı 2023 Toronto Belgesel Uzun Metrajlı ve Kısa Film Festivali'nde de ödüllendirilmeye layık görüldü. Belgeselin güçlü esneklik, inanç ve yılmaz insan ruhu mesajı, izleyicilere gelecek yıllar boyunca ilham vereceği söylendi.

Dünyaya açılıyor

Merhaba, ben Hakkı belgeseli izleyenlerden tam not almasıyla farklı ülkelerden de talepler gelmeye başladı. Yakın zamanda dünyanın farklı ülkelerinde de yayınlanması bekleniyor. (Haber Merkezi)