GÜVEN, MOSKOVA CTT EXPO FUARINDA - Hatay Gazetesi

GÜVEN, MOSKOVA CTT EXPO FUARINDA

  • Eklenme Tarihi :05.06.2024 | 13:29
  • Muhabir :Haber Merkezi

GÜVEN, MOSKOVA CTT EXPO FUARINDA

Lider silobas üreticisi GÜVEN, 28-31 Mayıs tarihleri arasında Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da düzenlenen CTT Expo Moskova uluslararası fuarına damga vurdu.

Her iki senede bir Crocus Arena'da düzenlenen bu fuara, 12 yıldır bayrağını başarıyla dalgalandıran ve merkezi Moskova’da bulunan Rus bayisi LLC Truck Platforma ile katılan GÜVEN, yeni tasarım vakum tip 4 dingilli özel silobasını tanıtma fırsatı yakaladı.

GÜVEN'in Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Kirmit, vakum tipi silobasın vagonlu çimento taşımacılığında üstün olduğunu ve taşıma kapasitesi 35 m³ olan bu özel vakum silobasın fuarda büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

Fuar boyunca, Rusya Federasyonu’nun en büyük çimento üreticilerini ve sektör temsilcilerini ağırlayan GÜVEN’in standına yoğun ilgi gösterildi.

GÜVEN’in Yurtdışı Pazarlar Sorumlusu Genel Müdür Yardımcısı Metin Kirmit, Rusya’daki silobas pazarında lider olduklarını belirterek, “Hem bayimizle olan ilişkimizi geliştirmek hem de Rusya'daki mevcut gelişmeleri takip etmek adına buradayız. Rusya bizim için çok önemli bir pazar. İhracatımızın yüzde yirmi beşini Rusya'ya gerçekleştiriyoruz. Amacımız yeni yaptığımız yatırımlarla bunu daha da artırmak ve Türkiye-Rusya arasındaki ticareti hızla geliştirmek” dedi.

Fuarın son gününde, iş birliklerinin devamını sağlamak ve geliştirmek adına GÜVEN’in Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kirmit tarafından Rus bayisi LLC Truck Platforma yetkililerine özel çini nazar boncuğu takdim edildi.

GÜVEN, Moskova CTT Expo Fuarı’ndaki başarılı performansıyla Rusya pazarındaki liderliğini bir kez daha pekiştirdi ve geleceğe yönelik güçlü bir mesaj verdi.