Döviz Piyasası biraz aşağı vurdu!

  • Eklenme Tarihi :29.08.2023 | 11:48
  • Muhabir :

Döviz alım-satımı yöneticisi Abdullah Baysal, doların 28 TL’ye doğru tırmandığı bir süreçte merkez bankasının faiz artırımına gitmesiyle piyasalarda dövizin TL karşısında biraz aşağı vurduğunu söyledi.

Döviz Piyasası biraz aşağı vurdu!

Merkez bankasının faiz arttırmasının ardından döviz piyasalarındaki hareketliliği değerlendiren Döviz Alım-satım işletmesi sahibi Abdullah Baysal günü doların 25-27 TL bandında geçireceğine dikkat çekerek “VAS piyasasının dolar faiz farkından dolayı 7.50 75 Pas yükselttiler. Faizi ondan dolayı dolar piyasası biraz aşağı vurdu” dedi.

Merkez Bankasının faiz artırımıyla birlikte doların 25 -26’lara kadar geldiğine işaret eden Abdullah Baysal şunları söyledi: “Bu rakamlar 25.500, 27 ile 25 arası oynuyor ama yatay gider. Bundan sonra millet satmıyor da kararsız seyrediyor. Ufak ufak şeyler alıyor, büyükleri almıyor. Devlet yükselmesini istiyor doların çünkü ihracat yapmamız için ama piyasada onu etkiliyor, ortalamaya çekiyor. Millet alıcı durumda değil, eline ufak bir para geçen, onu alıyor koyuyor bir yatırım olsun diye cebinde para olsun diye… Durgun durgun gidiyor. Yani dolar 27.200 - 27.500’den 25 arası oynayacak, hatta 24’ü de görebiliriz günü geldi mi? anlık mesele bu valla. Bankaları düşünsünler faizi, yüksek% 40 oluyor…” (Haber Merkezi)