Depremzedelere Moral Uçuşları Planlıyor

  • Eklenme Tarihi :05.07.2023 | 15:38
  • Muhabir :

Büyük yıkımın yaşandığı bölgemizde yamaç paraşütü faaliyetlerine devam edilirken Samandağ, Çevlik ve Meydan Köyü bölgelerinde yamaç paraşütü hizmetini veren tek pilot Fevzullah Akkaya depremzedelere moral verebilmek adına ücretsiz uçuşlar planlıyor

Depremzedelere Moral Uçuşları Planlıyor

Dört yıldır Samandağ bölgesinde  risk ve adrenalin seven, doğa sporlarıyla iç içe olmayı tercih eden macera turizmi tutkunlarını başarılı bir biçimde semalarda dolaştıran Fevzullah Akkaya hızlı bir biçimde sürdürdüğü depremzede uçuş çalışmalarının yanında gökyüzüne ulaşmak ve bulutların arasında uçmak isteyenleri her gün uçurmaya devam ediyor.

Yamaç Paraşütü THK tandem pilotu olarak 7 yıldır uçuş yapan Fevzullah Akkaya büyük geçmiş olsun diyerek başladığı açıklamasında:”Çok büyük bir felaket yaşadık ve asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremi hepimize  büyük acılar yaşattı.Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet halende tedavileri devam edenlere de şifalar diliyorum.

Bizim işimiz adrenalin dolu bir havacılık sporu.Hava koşullarının uygun olduğu durumlarda uçurduğum binlerce macera turizmi tutkunlarının yanı sıra yaşadıkları felaketin etkilerini hala üzerlerinden atamayan depremzedelere biraz da olsa moral olması amacı ile uçuşlar yapma kararı aldığımda ekip arkadaşlarım da çok güzel bir hamle olacağını ifade ettiler bana.Bunun için gereken çalışmaları hızlı bir biçimde yürütmekteyiz.Gerekli destek sağlanması halinde 50 depremzedeyi uçurmayı düşünüyorum.İnşallah en kısa sürede de bunu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Trafikten ve hatta futboldan daha tehlikesiz olan yamaç paraşütünde profesyonel pilotlar eşliğinde uçuyorsanız tehlikesiz bir biçimde uçuşların keyfini çıkarabilirsiniz.Bu adrenalini yaşamak istiyorsanız Bunun için yapmanız gereken tek şey karar vermek ve rezervasyon yaptırmak.Ben ve asistanım haftanın yedi günü hizmet vermekteyiz.En önemli unsur olan hava koşularının uygun olduğu süre zarfında güneşin doğumundan   battığı  süre zarfında uçuşlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Yamaç paraşütü yaparken zannedildiği gibi dağdan uçuruma atlamıyoruz. Eğimli bir pistten paraşüt açık bir şekilde yürüyerek birkaç adımda havalanıyor  ve gökyüzünde doğru bir biçimde süzülüyoruz. teknolojik sağlam iplerden üretilen paraşütlerimizde hem yolcularımızı  hem de bizi  yedek paraşüt bulunmaktadır.Yediden yetmiş’e herkes uçabilir ama  bizim de  uçuşlarda da bazı şartlar var bunlar; uçuş yapacak kişinin İleri derecede tansiyon-kalp-şeker hastası olmaması ve 110 kilonun üzerinde olmaması lazım. 18 yaş altı uçuş yapmak isteyen yolcularımız için aile rızası olması ve uçuş günü ebeveynlerinin olmaları gerekmektedir.

Uçuşların  bizim kamera olanakları ile ölümsüzleştirilebileceği gibi dileyen konuğumuz kendi cep telefonu ile de bunu gerçekleştirebilmektedir. Tüm görüntüleri kaydedebilmek adına telefonlarında  2 GB’lik hafıza kartı bulundurmalarını tavsiye ediyorum.

Her gün yaptığımız uçuş turlarımız hafta sonları yaşanan kalabalık nedeni ile muhakkak ki rezervasyon gerektirmektedir.Bu anlamda bizlere 0 534 964 90 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.Herkese keyifli uçuşlar diliyoruz.”dedi.