Bu Üçgende Sen de Ol!

  • Eklenme Tarihi :15.11.2022 | 15:16
  • Muhabir :

Eğitimin nabzını değiştirmeye geliyoruz sloganı ile üç yıl önce faaliyetlerine start veren ve bu üç yıllık süre zarfında öğrencilerine verdiği eğitim ile sektörde fark yarattılar...

Bu Üçgende Sen de Ol!

Eğitimin nabzını değiştirmeye geliyoruz sloganı ile üç yıl önce faaliyetlerine start veren ve bu üç yıllık süre zarfında öğrencilerine verdiği eğitim ile sektörde fark yaratan Üçgen Eğitim Kurumunu yılların deneyimli eğitimcisi İbrahim Bayırlıoğlu ile enine boyuna konuştuk.

ÜÇGEN NASIL ORTAYA ÇIKTI ?

Geçmişte eğitim dünyasında yapılamayan faaliyetlerin deneyimlenmesi ihtiyacı çıkması üzerine  ÜÇGEN, 2019 yılında Antakya bölgesinde yaşayan bir grup insanın etki yaratmak üzere organize olmasıyla kuruldu. Bu tekil girişim çok hızlı şekilde tam teşekküllü bir harekete dönüştü.

Bu eğitim Hareketi öğretmenlerin oluşturduğu sevgi ve aile ortamından faydalanacak öğrencilere hizmet etmekten onur duyuyor ve duymaya devam edecektir.Üçgen matematiksel terim olarak üçgen değil, öğrenci danışman veli üçgenidir ve Üç yıl önce yola çıkarken ''Antakya'nın eğitim ritmini değiştirmeye geliyoruz.'' dediğimizde şaka yapmıyorduk, şu an eğitimin amiral gemisiyiz.

Üçgen neden farklı?

ÜÇGEN'de her öğrenciye farklı kişiye özel yaklaşımlar ile bireysel eksikler üzerine gidiyor, kullandığımız yapay zeka programları ile kişiye özel eksikleri belirleyip raporlaştırıyor, bu raporlar sayesinde kişiye özel denemeler ve soru bankaları üretebiliyoruz.

Online eğitimin olanaklarından öğrencilerimizi faydalandırıyor, Üçgen altyapısıyla oluşturulan ucgenonline platformunda çocukların telefondan, tabletten, bilgisayardan 7/24 konu anlatım föylerine, videolarına, yaprak testlere, deneme sınavlarına, soru bankalarına ulaşmasını sağlıyoruz. Ayrıca içinde yer alan  yapay zekası sayesinde hedefinizi belirleyip hedefe yakınlık uzaklık tespiti yapabiliyor, çözdüğünüz her doğru soru için ödül sisteminde altın biriktirip üniversite hazırlık yardımcı kaynakları almanızı sağlayabiliyoruz.

ÜÇGEN'DE OLMAK BİR ÖĞRENCİYE NELER KATAR ?

Üçgen'deyseniz faklı hissetmeye en başta başlarsınız burada kitlesel kurs anlayışının vermiş olduğu kalabalık ortam ile birebir eğitimin getirdiği mali külfetin altında ezilmeden butik kurs havasında bir aile ortamında kendinizi bulursunuz.

Burada idareciler, rehberlik birimi, öğretmenler; sizi, ailenizi, hedeflerinizi tanır. belirlenen danışman öğretmenler ile akademik hayatınıza etki edebilecek her türlü durumunuzla yakından ilgilenir, sizi en sağlıklı en doğru yoldan yönlendirmeye çalışır. Siz burada öğrenci kitlesinin bir parçası değil üçgen ailesinin bir ferdi olarak bilinirsiniz.

Biz mutlu bireylerin öğrenebileceğine inanırız, ailemize yeni üyeler alırken seçici davranıp burada ne için olduğunu bilen, hedefleri olan, kendine ve çevresine saygısı olan bireyler ile yola çıkarız. Doğal olarak Üçgen çatısı altında bir araya gelen bu güzel ailenin fertleri hedefli, farklılıklara saygılı bilinçli ve rekabetçi bir anlayışla tatlı bir yarışın içinde bulur kendini.

ÜÇGEN'DE ÖĞRENCİYE NE GİBİ OLANAKLAR SUNULUYOR ?

Yirmi yılı aşkın deneyimimizin bir yansıması olan Üçgen de hata yapmama üzerine yola çıkarken ticari kaygılarımızı bir kenara bırakıp sevgi ile harmanladığımız bir aile ortamı kuracağımızı üç sene önce dile getirmiştik, işimizi ciddiyetle, severek ve doğru bir şekilde yapıyoruz.

 Doğru iletişim ile doğru insanlara ulaşıp doğru insanlarla da çalışınca başarı kaçınılmaz oluyor.

Her sene kendimize ve çevremize değerler katarak ilerliyor, eğitim meşalesini daha da ileriye taşımanın gayretini veriyoruz. Bu sebeple bir öğrencinin neye ihtiyacı olduğunu önceden belirleyebiliyor, program anlamında, materyal anlamında, ek çalışmalar ile onu destekliyor, danışmanlarımız ile psikolojik takibini de yaparak her anlamda onun yanında olduğumuzu hissettiriyoruz. Aylık bireysel veli toplantılarımızda ismimizin de gereği olan Öğrenci-Veli-Danışman ÜÇGEN'inde toplantılar yapıyor, oluşabilecek sorunları önceden tespit edip önleyici rehberlikle aileyi de işin içine katarak sorunlara geçici değil kalıcı çözümler üretiyoruz.

Fiziki koşullarımızı en üst düzeye çıkarıp sağlıklı ortamlarda çalışma yapılmasını sağlıyoruz. DERSCAFE ile gece kamplarımızda gece 22.00 ye kadar çocukların ders çalışmasını sağlıyoruz. DERSCAFE hem üçgen öğrencilerine hem de dışardan üyelik yaptıran öğrencilere açıktır.