BÖLGEMİZİN İLK KARAKALEM ÇALIŞTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİK

  • Eklenme Tarihi :27.06.2022 | 11:09
  • Muhabir :

Ressam Selmani Baki Kocaispir, Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirdikleri Karakalem çalıştayının bölgede ilk olarak yapıldığını söyledi.

BÖLGEMİZİN İLK KARAKALEM ÇALIŞTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Resim alanında yaptığı başarılı çalışmaların yanı sıra aldığı ödüller ve hayallerinde Görsel Sanatlar Öğretmenliği olan öğrencilerin tamamına okul kazandırması ile bilinen Ressam Selmani Baki Kocaispir geçtiğimiz günlerde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ,Antakya Belediyesi ve Ansam Kültür Derneği işbirliği ile şehrimizde düzenlenen “Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali” kapsamında gerçekleştirdikleri Karakalem çalıştayının bölgede ilk olarak yapıldığını söyledi.

Karakalem çalıştayının Küratörlüğünü yapan Ressam Selmani Baki Kocaispir yaptığı açıklamasında :” Mahfel Sosyal Tesislerimizde halka açık olarak gerçekleşen Karakalem çalıştayımız 3 gün sürdü ve bu üç günde her gün farklı 25 öğrencimiz canlı model ile çizimler yaptılar. Üç gün boyunca yapılan çizimler sergilendi ve bu çalışmalar Protokol üyelerimiz ve vatandaşlarımız tarafından çok beğenildi. Karakalem çalıştayında  Ressamlar Nergiz Doğru,Nurettin Türkmen ve Süleyman Dağlıoğlu Küratörlük yaparak bizlere destek verdiler. Finalinde tüm öğrencilerimize katılım belgesi verilerek hepsine teşekkür edildi.İlk defa gerçekleşen böyle bir çalıştayın içinde yer almaktan son derece mutluluk duyduğumuzun altını çizmek isterim.Aynı zamanda Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın elinden aldığım 2022 Genç Sanatçı Ödülü benim için ayrı bir onur oldu.Bu gibi çalışmaların içerisinde her daim yer alamaya hazır olduğumuzu belirterek Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivalini düzenleyen  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Antakya Belediye Başkanımız İzzettin Yılmaz’a , Ansam Kültür Derneği Başkanı Mehmet Oflazoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi. (Talip KÖLEOĞLU)