BNP Paribas Cardif, Eğitim Geleceğim Sigortası ile çocukların eğitim hayatını güvence altına alıyor

  • Eklenme Tarihi :13.10.2023 | 14:00
  • Muhabir :

HABER MERKEZİ

BNP Paribas Cardif, Eğitim Geleceğim Sigortası ile çocukların eğitim hayatını güvence altına alıyor

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte çocukların eğitim masrafları da ailelerin gündemine tekrar oturdu. Türkiye sigortacılık sektörünün önemli sigorta sağlayıcılarından biri olan BNP Paribas Cardif, çocuklarının eğitim hayatını güvence almak isteyen ailelere sunduğu kapsamlı çözümlerle destek oluyor. Ebeveynler, BNP Paribas Cardif’in Eğitim Geleceğim Sigortası ile geleceğinden sorumlu oldukları çocuklarının eğitim masraflarını 20 yıla kadar teminat altına alabiliyor.

 

Sektörün en geniş kapsamlı sigorta platformu olarak “Sigortayı ulaşılabilir kılıyoruz” anlayışı ile hizmet verdiklerini belirten BNP Paribas Cardif Türkiye Banka Sigortacılığı ve Acente Sigortacılığı Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sertsöz, “Özellikle Hayat Sigortası ürünlerimizle, müşterilerimizi vefat ya da daimi sakatlık gibi ciddi risklere karşı güvence altına alıyoruz. Hayat Sigortalarımız, günlük yaşamda karşılaşılabilecek kaza, sakatlık veya tehlikeli hastalıklar gibi risklerde müşterilerimize poliçelerindeki teminatlar üzerinden finansal güvence, ayrıca vefat durumunda ise yakınlarına tazminat ödenmesi ile maddi bir güvence sağlıyor. Bu alanda, özellikle de çocuklarının eğitim hayatlarını güvence altına almak isteyen müşterilerimiz için Eğitim Geleceğim Sigortamız ile önemli bir ihtiyaca çözüm sunarak müşterilerimizin yanında oluyoruz.

 

BNP Paribas Cardif olarak, Eğitim Geleceğim sigortamızla ebeveynlere çocuklarının tüm eğitim hayatında gereksinim duyabilecekleri yüksek tutarlı ve 20 yıla kadar geçerli olan bir teminat sunuyor, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamalarına destek oluyoruz. Böylece beklenmedik bir durumla karşılaşmaları halinde ebeveynlerin çocuklarının eğitimi konusundaki endişelerinin ortadan kalkmasına destek oluyoruz” diye konuştu.

 

20 yıl süreye ve 10 milyon TL’ye kadar teminat sağlanabiliyor

 

Çocukların eğitim hayatlarını güvence altına alan Eğitim Geleceğim Sigortası ile ebeveynlerin, geleceğinden sorumlu oldukları çocuklarının eğitim masraflarını 10 milyon TL’ye kadar teminat altına alabildiklerini kaydeden Gökhan Sertsöz, “Böylece, başlarına gelebilecek hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet ya da vefat durumlarında çocuklarının eğitim hayatları yarıda kalmıyor. Bugün bir çocuğun 1 yıllık eğitim masrafının 100 bin TL olduğunu ve ‘poliçe başlangıç tarihi’ itibariyle eğitim hayatının bitmesine 10 yıl kaldığını varsayarsak; bu durumda, ilk yıl için teminat bedeli 1 milyon TL olarak belirleniyor ve bu tutar her yıl eşit oranda azalıyor. Sigorta süresi, çocuğun kalan eğitim süresine göre sigorta ettiren tarafından belirleniyor. Sigortanın süresi en az 4 (dört), en fazla 20 (yirmi) yıl olabilirken, ödenecek primler velinin (Sigortalı) yaşına, sigorta süresi ve teminat bedeline göre değişkenlik gösteriyor. Sigorta primleri için hesaptan peşin veya anlaşmalı tüm kredi kartlarına 12 taksite kadar ödeme kolaylığı sağlanıyor” dedi.

 

Teminat bedeli tek seferde ödeniyor

 

Eğitim Geleceğim Sigortası kapsamında, vefat ve/veya hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet durumunda çocukların eğitim giderlerinin, teminat bedeli ve poliçede belirtilen koşullar çerçevesinde tek seferde ödendiğini de aktaran BNP Paribas Cardif Türkiye Banka Sigortacılığı ve Acente Sigortacılığı Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sertsöz, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Sigortalı ebeveynin birden fazla çocuğu bulunması durumunda, çocuklar aynı poliçede lehtar olarak gösterilebiliyor. İsteyenler eğitim hayatı devam eden torunu veya yeğeni için de sigorta yaptırabiliyor.

 

Eğitim Geleceğim Sigorta çözümünde ödenen primler Gelir Vergisi Kanunu'nda belirtilen limitler dâhilinde gelir vergisi matrahından da düşülerek, vergi dilimine göre değişen oranlarda vergi avantajı elde edilebiliyor.”

Son Eklenen FİRMA HABERLERİ Haberleri

Cerave

Cerave

29.05.2024

Mini Fırın Fiyatları
DÖKME ZEYTİNYAĞI İHRACATI SERBEST BIRAKILMALI
Endüstriyel Soğutma Cihazı
Maybelline

Maybelline

28.05.2024

GoPro

GoPro

28.05.2024