Bir Anaokulundan Fazlası - Hatay Gazetesi

Bir Anaokulundan Fazlası

  • Eklenme Tarihi :05.08.2023 | 05:11
  • Muhabir :

Hatay Çocuk Anaokulu

Bir Anaokulundan Fazlası

Bölgemiz Anaokulu sektörünün en etkili kurumlarından olan Hatay Çocuk Anaokulu Asrın felaketinde yaşanan büyük kayıplara rağmen kısa sürede toparlanarak devam ettirdiği eğitim faaliyetleri ile sektörde bir kez 

daha farkını ortaya koymayı başardı.

Depremden en çok etkilenen kesim olan miniklerin moral ve motivasyonu için kolları sıvayan Hatay Çocuk Anaokulu   kurucuları Psikolog Doğan Kuş ve Psikolog Ahmet Ertuğrul  onlara alanında deneyimli çalışma arkadaşlarının verdikleri eğitimlerin yanı sıra düzenledikleri seanslar ile yaptıkları psikolojik ilk yardım ile takdir topladılar.

Hatay Çocuk Anaokulu aynı zamanda alanında deneyimli öğretmenleri nezaretinde çocuklara esnek olmak ,stresten arınmak , daha zinde,daha enerjik,daha mutlu ve huzurlu olmak adına yoga seansları da düzenleyen başarılı bir kurum olarak çıkıyor karşımıza.

Depremden kısa bir süre sonra faaliyete giren okullarında geleceğimizin teminatı minikler ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Hatay Çocuk Anaokulu   kurucuları Psikolog Doğan Kuş ve Psikolog Ahmet Ertuğrul  yaptıkları açıklamada:” Çok büyük bir felaketi yaşadık.Hayatını kaybeden herkese Allah’tan rahmet,geride kalanlara sabırlar diliyoruz. Depremden kısa bir süre sonra alanında deneyimli çalışma arkadaşlarımız ile faaliyetlerimize başlamamızı depremi sıfır hasar ile atlatan okul binamıza borçluyuz.Oldukça zor bir süreçte eğitime devam etme kararı aldık.Çünkü büyük küçük hepimiz bu süreçten çok olumsuz biçimde etkinlenmiştik.Bizler aldığımız psikoloji eğitimimiz ile depreme maruz kalan çocuklara psikolojik müdahalenin doğru zamanda ve doğru içerikte yapılması fikri ile bir an evvel eğitime başlamamız gerektiğini düşünerek kolları sıvadık. Deprem yaş farkı gözetmeksizin insanlarda  psikolojik etkiler bırakır. Bu anlamda çocuklar bu konudan fazlası ile etkilendiler.onlara bir nebze olsun değişik ortam sunmak, moral motivasyon sağlamak adına tüm ekip arkadaşlarımız ile birlikte elimizden gelenin fazlasını yapma çabasında olduk. Oldukça da başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz.Eylül ayına kadar devam edecek olan yaz eğitim dönemimizin hemen akabinde yeni eğitim dönemimize başlayacağız.erken kayıt avantajları için herkesi okulumuza kahvemizi içmeye bekliyoruz.”dediler.

Hatay Çocuk Anaokulu kayıt ve randevu telefonları  0 533 254 76 94 ,0 532 228 14 16 ve

0 539 859 93 36. (SEVİL KADIOĞLU)