ATÖLYE ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR!

  • Eklenme Tarihi :13.10.2022 | 12:33

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın gençlerin eğitim ve gelişimlerine verdiği önem doğrultusunda projelendirilen Antakya Bilim Merkezi, öğrencileri bilimle buluşturmaya devam ediyor.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR!

Antakya Bilim Merkezi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “4. ve 8. sınıflar arasındaki öğrencilerin katılabileceği hafta sonu yeni dönem atölye çalışmalarında “robotik kodlama, astronomi ve uzay bilimleri, zeka oyunları ve hafta sonuna özel arkeoloji” derslerinde öğrenciler bilimle buluşacak. Atölyelerin hafta sonu cumartesi ve pazar günleri dörder saat olacak şekilde planlanacağı açıklanırken eğitimlere katılan öğrenciler; akıl ve zeka oyunlarında zihinsel gelişimlerini destekleyecek oyunlar oynarken grup oyunlarıyla işbirliği yapmayı deneyimliyor. Astronomi dersinde ise planetaryumda uzay ve güneş sistemini yakından tanıyorlar. Robotik kodlama dersinde psikomotor becerilerini geliştirerek takım çalışmasıyla projeler ve ürünler ortaya koyuyorlar. Arkeoloji dersi ise öğrencilerin geçmişten günümüze gelişimin nasıl olduğunu anlamalarına ve kronolojik düşünme becerisi kazanmalarına destek olacak.”

Bilim Merkezini ziyaret etmek ve ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Fevzi Çakmak Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, (Askeri Kışla Civarı) Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nü ziyaret edebilecekleri veya 0326 213 03 04 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri bildirildi.