Antakya Humusu 4 Kuşaktır Onların Ellerinde Lezzet Buluyor

  • Eklenme Tarihi :13.04.2022 | 09:53

Çayırcı Hasan Usta’nın meşhur bakla ve humusu için iletişim numaraları 0326 213 99 01 ile 0 537 325 62 62.

Antakya Humusu 4 Kuşaktır Onların Ellerinde Lezzet Buluyor

Kısa adı UNESCO olan “United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization” "Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu" tarafından ‘Dünyanın 26. Gastronomi Şehri” olarak ilan edilen şehrimizin soğuk mezeleri arasında zirvede yer alan Humus 4 kuşaktır Çayırcı ailesinin ellerinde lezzet buluyor.Birinci kuşak olarak 1953 yılında bu muhteşem  lezzeti yapmaya başlayan merhum Muharrem Çayırcı’dan  bayrağı devralan merhum Halef Çayırcı ve oğulları tarafından zirveye taşınan bu lezzet şimdilerde Semerciler Çarşısında üçüncü kuşak Hasan Çayırcı tarafından en leziz biçimde yapılırken dördüncü kuşak Halef  Çayırcı’da  İstanbul’da Çayırcı ailesine özgü humusu en güzel biçimde yapmayı sürdürmektedir.
Humusumuz orijinal Antakya Humusudur diyen Hasan Çayırcı lezzetlerinin ününün Türkiye’nin her tarafında bilindiğini söyleyerek başladığı açıklamasında :” Çayırcı humusu bir markadır.Tabi bunu dedemiz merhum Muharrem Çayırcıya borçluyuz.Merhum babamızdan sonra üçüncü ve dördüncü kuşaklar olarak aile büyüklerimizin asla kalitesinden taviz vermediği humus lezzetini hiç bozmadan müşterilerimize sunmak adına var gücümüzle çalışmaktayız.Humusta kullanılan malzeme ve kıvam çok önemlidir.Aile geleneğimiz olan humusu en leziz biçimde sunduğumuz işletmemizde başarımızı aldığımız olumlu dönüşlerden görmekteyiz.Humus’u klasik biçimde servisimize ilave olarak Çam Fıstıklı,Cevizli,Yumurtalı,Nohutlu ve Kavurmalı biçimde ama Antakya’nın orijinal tereyağı ile birlikte servis yapmaktayız.Semerciler çarşısında bulunan ve hijyen  koşullarının ön planda tutulduğu işyerimizde müşterilerimize yaptığımız sunumların yanında kilo ile de satış yapmaktayız. Aynı zamanda bu muhteşem lezzeti gelen talepler doğrultusunda Türkiye’nin her yerine kargo ile göndermekteyiz.Yoğun ilgi gördüğümüz İnstagram sayfamız olan @cayirci_1953 te  hem ürünlerimizin fotoğraflarını izleyebilir  hem de sipariş verebilirsiniz.”dedi.
Humusta olduğu gibi Bakla ezmesinde de iddialı olduklarını söyleyen Hasan Çayırcı :” Bizim işletmemizde sadece Humus ve Bakla servisi yapılmaktadır.Her ikisinde de en iyi malzemeler kullanılmakta olup en iyi kıvamda müşterilere sunulmaktadır.Ramazan ayında olmamız sebebi ile iftar sofralarının vazgeçilmezi humusumuz bugünlerde daha bir ilgi görmektedir. Fiyatlarımız uygundur.Bizleri yıllardır tercih ederek marka konumuna gelmemizde büyük pay sahibi olan kıymetli müşterilerimiz başta olmak üzere özverili bir biçimde çalışan ekip arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyor herkesi Semerciler Çarşısındaki iş yerimize bekliyoruz.”dedi.
Çayırcı Hasan Usta’nın meşhur bakla ve humusu için iletişim numaraları 0326 213 99 01 ile  0 537 325 62 62. (TALİP KÖLEOĞLU)