Antakya Gurme Evi Hizmete Açıldı

  • Eklenme Tarihi :24.08.2023 | 00:26
  • Muhabir :

Şehrimizin yöresel lezzetlerini müşterilerine sunmak alanında profesyonel bir ekip ile yola çıkan Antakya Gurme Evi hizmete açıldı.

Antakya Gurme Evi Hizmete Açıldı

Kısa adı UNESCO olan “United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization” "Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu" tarafından ‘Dünyanın 26. Gastronomi Şehri” olarak ilan edilen Şehrimizin yöresel lezzetlerini müşterilerine sunmak alanında profesyonel bir ekip ile yola çıkan Antakya Gurme Evi hizmete açıldı.

Antakya’nın Lokantası sloganı ile vira bismillah diyen Antakya Gurme Evi ilk günkü menüsü olan Mercimek Çorbası,Yoğurt Aşı,Oruk,Kaytaz Böreği,Aşur,Karışık Dolma,Kuru Fasulye,Gurme Kavurma,Pirinç Pilavı,Humus,Abugannuç,Patlıcan Yoğurtlama ve Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ile müşterilerden tam not aldı.

Her güne özel menünün yanı sıra Salı ve Cuma günleri Mumbar lezzeti ile müşterilerine hizmet verecek olan Antakya Gurme Evi kısa sürede damak lezzetine önem vereceklerin adresi olacağının sinyalini ilk günden verdi.

Gastronomi sektöründe yılların deneyimine sahip olan Antakya Gurme Evi’nin başarılı işletmecileri Nurican Oktay ve Onur Tansal yaptıkları açıklamada:” Damak çatlatan yöresel lezzetleri ile müşterilerinin hizmetinde olacak Antakya Gurme Evi’nin ilk günden görmüş olduğu yoğun ilgi ne denli doğru bir hamle yaptığımızı resmen gözler önüne serdi. Protokol üyelerimizden,STK Başkanlarımıza, Millet Bahçesi  Çarşımızın kıymetli esnaflarından , Dostlarımıza, Lezzetlerimizi özleyen müşterilerimize varıncaya kadar herkesin yoğun ilgisine mazhar olan işletmemizin ilk gün menüsünde bulunan tüm lezzetlerinin tam not alması bizleri fazlası ile mutlu etti.

Oruk, kaytaz böreği,Aşur,Tepsi Kebabı,Ispanak Borani, Ispanaklı börek,Mumbar,Firik Pilavı, Mercimek Çorbası,Yoğurt Aşı, Karışık Dolma,Kuru Fasulye,Gurme Kavurma,Pirinç Pilavı,Humus,Abugannuç,Patlıcan Yoğurtlama , Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ve  Künefe başta olmak üzere bir çok yöresel lezzeti menümüzde bulunduracağımız işletmemizde müşterilerimizin en güzel biçimde ağırlanması adına tüm ekibimiz ile elimizden gelenin fazlasını yapma gayretinde olacağız.Şehrimizde bulunan insanlarımızı,Burada çalışan görevli personellerimizi,Çarşı esnafımızı  ve dışardan gelen tüm misafirlerimizi Hatay Mutfağının en güzel yöresel lezzetlerini tatmak adına Antakya Gurme Evi’ne bekliyoruz.”dediler.

Pazartesinden Cumartesi gününe Millet Bahçesi Prefabrik Çarşısı 77.No’lu işyerinde 10:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet verecek olan Antakya Gurme Evi’nin rezervasyon telefonu 0 507 532 04 01. (MİTHAT KALAYCIOĞLU)