Akıllı Ev Çözümlerini Sergiledi - Hatay Gazetesi

Akıllı Ev Çözümlerini Sergiledi

  • Eklenme Tarihi :06.09.2023 | 11:23
  • Muhabir :

TP-Link, Berlin’de yapılan IFA fuarındaki standında WiFi 7’li ürünleriyle Tapo’nun en yeni akıllı ev çözümlerini sergiledi.

Akıllı Ev Çözümlerini Sergiledi

5 Eylül 2023 – TP-Link®, Avrupa’nın en önemli teknoloji fuarı olan IFA’da bu yıl WiFi 7 teknolojili ürünleriyle Tapo akıllı ev çözümlerini tanıttı. Salon 10.2’deki 105 numaralı standda TP-Link’in en yeni yönlendiricileri (router), menzil genişleticileri ve akıllı ev çözümleri görülüp bilgi alındı.

2022 yılı sonlarında TP-Link WiFi 7 teknolojili çözümlerini duyurmuştu. IFA’da bu teknolojiye sahip olan pek çok model yer aldı. İlk duyuruda tanıtılan Archer BE900 ve BE550 modellerinin yanı sıra yeni eklenen giriş seviyesi WiFi 7 yönlendirici modeli olan B230 da standda görülebildi. IFA’da ayrıca oyunculara özel tasarlanan Archer GE800 modeli de yer aldı. WiFi 7 teknolojili sinyal genişletici modelleri (RE655BE, RE550BE ve RE800BE) TP-Link standında yer alan diğer ürünler. Ayrıca TP-Link’in güçlü ve güvenli mesh ailesi olan Deco serisinin WiFi 7 teknolojili modelleri de (Deco BE65, BE65-5G ve BE85) standda görülebilen diğer WiFi 7 teknolojili ürünler oldu.

Matter Destekli Tapo Modelleri de IFA’da

IFA’da TP-Link standında öne çıkan bir diğer ürün grubu ise Tapo akıllı ev çözümleriydi. Standda Matter standardı desteğine sahip modeller dikkat çekti. 2019 yılı sonunda akıllı ev çözümleri üreticilerinin birçoğu tarafından benimsenen ortak bir standart olarak ortaya çıkan Matter, akıllı ev ürünlerinin kullanımını daha rahat hale getirmeyi amaçlıyor. Matter standardına destek veren TP-Link, bu standardı destekleyen akıllı priz, akıllı ampul ve hub’larını IFA’da sergiledi. TP-Link, Matter destekli modellerin adında ‘M’ harfinin yer alacağını açıkladı.

IFA’daki standında minik bir ev oluşturan TP-Link, ziyaretçilerin tüm Tapo akıllı ev çözümlerini çalışır halde bu evde deneyimlemesini sağladı. Kameralar, kapı zilleri, akıllı aydınlatma ürünleri, sensörlerin yanı sıra yeni bir ürün kategorisi olarak güneş panelleri de standda yer aldı. Ayrıca TP-Link’in robot süpürgeleri de standda çalışır halde görülebildi. (Haber Merkezi)