1982'den Günümüze Tadı Damaklarda Kalan Lezzetler

  • Eklenme Tarihi :26.05.2022 | 08:19

Nam-ı Diğer Hançer Usta çocukluk hayali ile başlayan Uzun Çarşı macerasında tam tamına 40 yıldır damaklarda tat bırakan lezzetleri ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

1982'den Günümüze Tadı Damaklarda Kalan Lezzetler

Tarihi uzun çarşının Kurtuluş caddesi girişinde Mahremiye Cami bitişiğinde bulunan mütevazi iş yerinde Ramazan aylarında meyan şerbeti,Kış aylarında Turşu,Yaz mevsiminde Limon dondurma,Güllü dondurma,Limonata,Haytalı ve 12 ay boyunca şalgam sunumları ile müşterilerinin karşısında olan Hançer Usta bu kadar çeşidi bir arada yapabilen tek usta olarak da biliniyor. Hançer Ustayı farklı kılan bir özellikte fiyatlarının piyasa şartlarına göre uygun olması.. Yolunuz Uzun Çarşıya düştüğünde programınıza kesinlikle alabileceğiniz bir yer Hançer Usta’nın Yeri..

1982 yılında sektöre kayınbabası vesilesi ile girdiğini ifade ederek sözlerine  başlayan Hançer Usta :” Ben Uzun Çarşımızı ve yaptığım işi çok seviyorum. Küçükken buradan geçerken esnaf ağabeylerimi imrenerek izler ve burada bir gün inşallah benimde işyerim olur diye hayal kurardım.Ve bir gün ben seyyar arabam ile buram buram tarih kokan bu çarşıda Meyan Şerbeti ve Şalgam satmaya başladım.Daha sonra kendi çabalarımla Limonata,Limonlu ve Güllü dondurma,Haytalı ve Turşu yapmaya başladım.Bu kadar çeşidi aynı anda yapan tek ustayım.Benim için yaptığım işte kalite ve müşteri memnuniyeti en önemli unsurdur. Para derseniz o en son plandır.Uzun yıllardır hizmet verdiğim uzun çarşı’da herkesin Hançer Ustası olmak anlatılmaz bir mutluluk. Geçtiğimiz gün bir aile yanıma geldi ve aile reisi  bir anda o kadar içten Hançer Ustam dedi ki bana bir anda duygulandım.Yıllar önce babamın dükkanında senin yolunu beklerdik hiç unutamam o yılları ve senin  lezzetli Lionatanı.Bugün oğlumu getirdim o muhteşem lezzeti tatması için dediğinde yılların nasıl da su gibi akıp gittiğini anladım bir an. Evet 40 yıldır buradayım ben ve Rabbim sağlık verdiği sürece de burada olmaya devam edeceğim. Yaptığım tüm ürünler konusunda tam not alan bir ustayım.Örneğin Ramazan ayında Meyan Şerbeti standımızda kuyruklar oluşurken Teravih namazları sonrasında da yoğun talep üzerine sırtıma aldığım ibriğim ile camilerde meyan şerbeti dağıtırım. Bazı özel programlara da davet edilirim. Ben kolay bir şekilde Hançer Usta olmadım, Bu ismin altında emek var,başarı var ve muhteşem lezzetler var… Tercihleri ile ürünlerimizi zirveye taşıyan kıymetli müşterilerime ve her daim yanımızda yer alan uzun çarşı esnafımıza teşekkür ediyorum. Herkesi muhteşem lezzetlerimizi tatmak üzere Uzun Çarşıya davet ediyorum.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)