100.Yıl için 100 dilek feneri uçurdular

  • Eklenme Tarihi :31.10.2023 | 13:39
  • Muhabir :SELVİ KADIOĞLU

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yıl dönümü kutlamaları tüm coşkusu ile devam ederken Duygusu Kreş ve Gündüz Bakımevi ailesi 100. Yıl için 100 dilek feneri uçurarak muhteşem bir kutlama programına imza attılar.

100.Yıl için 100 dilek feneri uçurdular

Öğretmen,Öğrenci ve Velilerin katılımı ile gerçekleşen Cumhuriyet kortej yürüyüşü ile başlayan program okul bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.Tüm sınıfların dans gösterileri ile hünerlerini sergiledikleri Cumhuriyet Bayramı kutlama programının finali 100 dilek fenerinin uçurulması ile tamamlandı.

 

Duygusu Kreş ve Gündüz Bakımevi  yönetimi tarafından yapılan açıklamada:”Duygusu ailesi olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün Hatay benim şahsi meselemdir cümlesinden yola çıkarak  Hatayı yalnız bırakmayan çocuklarımız ve ailemizle Cumhuriyetin 100.yılında 100 fener uçurarak Cumhuriyete ışık tuttuk. Çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras cumhuriyetin aydınlığıdır. Coşkuyla kutlayacağımız nice 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dileğiyle. Dileklerimiz Hatay’ın yeniden ayağa kalkması ve Atatürk’ün yolunda yetişen bir nesildir. Hatay hepimizin şahsi meseledir.”denildi.