ZİRAAT ODASI BAŞKANLARINDAN TZOB’YE ZİYARET - Hatay Gazetesi

ZİRAAT ODASI BAŞKANLARINDAN TZOB’YE ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :26.04.2024 | 07:37
  • Muhabir :MURAT MUTLU

ZİRAAT ODASI BAŞKANLARINDAN TZOB’YE ZİYARET

Antakya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Muzaffer Okay, Belen Ziraat Odası Başkanı ve İl Koordinasyon Başkanı Selahattin Yalman, Arsuz Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Nal ve Defne Ziraat Odası Başkanı Sedat Duran’dan oluşan heyet Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ve Başkan Vekili Bahadır Sezgin’i Ankara’da bulunan genel merkez hizmet binasında ziyaret ederek istişarelerde bulundular.

 

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte çiftçilerin hasat zamanı olarak kabul edilen Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında ovada yetişen tarımsal ürünlerin hak ettiği değeri görmesi açısından çalışmalarını sürdüren Antakya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Muzaffer Okay ve beraberinde bulunan Belen, Arsuz, Defne Ziraat Odası Başkanları ile birlikte TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı ziyaret ettiler.

“ÇALIŞMALARINIZI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Gerçekleştirilen ziyarette Hatay’da buğday ve arpa hasadının başlaması ile ilgili olarak TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a bilgiler veren Antakya Ziraat Odası Başkanı M. Muzaffer Okay, “Hatay’da yaklaşan buğday ve arpa hasadı ile ilgili alım fiyatları ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) alım politikalarıyla ilgili görüşler hakkında birliğimizin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İnşallah çiftçilerimiz için bereketli bir hasat yılı olur. Bizleri makamınızda kabul ettiğiniz için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Antakya Ziraat Odası Başkanı M. Muzaffer Okay ve beraberinde bulunan ilçe Ziraat Odası Başkanlarının ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Hatay’da yaşayan çiftçilerimizin durumunu yakından takip ediyorum. Özellikle 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında çiftçilerimizin sorunlarını çözmek için yetkililerle görüşmelerimizi sürdürerek sonuç almaya çalışıyoruz. İnşallah bereketli bir hasat yılı olur. Sizlerin nezdinde tüm Hataylı çiftçilerimize hayırlı ve bereketli hasat yılı diliyor, ziyaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.