TEŞVİK ÖDEMELERİ BİR AN ÖNCE YAPILMALIDIR

  • Eklenme Tarihi :05.10.2023 | 09:26
  • Muhabir :

HABER MERKEZİ

TEŞVİK ÖDEMELERİ BİR AN ÖNCE YAPILMALIDIR

Hürriyetçi Sağlık Sen Hatay yöneticisi H.Nurullah Yılmazoğlu, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimine seslenerek teşvik ödemelerinin neden yapılmadığını sordu.

 

Konuyla ilgili sağlık çalışanlarının mağdur edildiğini belirten Yılmazoğlu açıklamasında; “Yaşadığımız asrın felaketinden sonra Antakya'da yaşamsal alan kalmadığından hepimiz depremzede olduğumuzdan öncelikle ailelerimiz ve kendi güvenliğimizi sağlamak üzere ülkemizin çeşitli yerlerine dağıldık.

Gerek çalışma alanı olarak, gerekse yaşamsal alan olarak tam kapasite çalışamadığımızdan bilindiği üzere gruplar halinde, periyodik aralıklarla görev yerlerimize gelip çalışmaktayız.

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2 Sahra hastanesine bölünerek hizmet üretmeye çalışıyoruz. Bütün olumsuzluklara rağmen olağandışı çabalar sarf ediyoruz.

Ağustos ayına ait teşvik ödemelerinde anlaşılmaz bir tutumla göreve gelen gelmeyen o ay çalışan çalışmayan ayrımı yapılarak arkadaşlarımıza teşvik ödemeleri yapılmamıştır.

Hastane yönetimi bunu hangi yönetmeliğe göre yapmıştır bu anlaşılmaz tutum mağdur olan biz sağlık çalışanlarını daha da mağdur etmiştir.

Hastane yönetiminin bu yanlış tutumundan bir an önce dönmesini umut ediyor kamuoyuna saygılar sunuyoruz” ifadelerini kullandı.