ROTA’DAN DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ FUARI

  • Eklenme Tarihi :26.03.2024 | 11:40
  • Muhabir :Haber Merkezi

ROTA’DAN DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ FUARI

İskenderun’da eğitim sektöründe faaliyet gösteren Rota Eğitim kurumları, yaklaşan üniversite sınavları öncesinde, öğrencileri dünyanın üniversiteleriyle buluşturdu.

 

ABD’nin önde gelen eğitim danışma kurumları aracılığıyla gerçekleştirilen ve Admınttance Edıcatian Yeşim Erez, Educationusa USA Tuba Bada Rota Kurs Merkezi Genel Müdürü Sema Biçer ortak çalışmalarıyla organize edilen Yurt dışı üniversite tanıtım fuarı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleştirildi. Özellikle öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği fuara, veliler de salonda yapılan tanıtım konuşmalarını dinledi.

AMAÇ BUR İMKANI KAZANDIRMAK

Fuara ilişkin bilgi veren Rota Kurs merkezi Genel Müdürü Sema Biçer, Admıttance Educatian’nın, dünyanın dört bir yanından üniversiteye gidecek öğrencilere dünya çapında İngilizce olarak sunulan üniversite programlarına özelleştirilmiş hazırlık ve giriş stratejileri sunan 4 kıtada 2700 bağımsız danışman ile ABD merkezli bir eğitim danışmanlık merkezi olduğunu, Türk Yeşim Erez tarafından kurulduğunu söyledi. Adana’daki Educationusa USA Danışmanlık merkezi’nin 3 Mart 2020 tarihinden itibaren ABD’de yükseköğrenime ilgi duyan öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti veren ABD dış işleri bakanlığına bağlı resmî bir kuruluş olduğuna da dikkat çekerek “Danışman lisans, lisansüstü, lise yaz programı ve İngilizce dil programlarının yanı sıra burs fırsatları başvuru mektupları ve amaç beyanı arayan öğrencilere yardımcı olmaktadır. .Bu fuarın düzenlenmemizdeki amaç İskenderun’da lise kademesindeki öğrencilerin yurt dışında eğitim düşünenlere doğru ve kapsamlı bilgi vermek ve burs imkanı kazandırmaktır” diye konuştu.

SORU İŞARETLERİNİ ORTADAN KALDIRMAYA ÇALIŞTILAR

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ile kurs merkezinin kurucusu Sami Üstün’ün de hazır bulunduğu fuarda öğrenciler açılan stantlarda üniversite yetkilileriyle görüşerek soru işaretlerini ortadan kaldırmaya çalıştılar. Birçok öğrenci bu tür fuarların her yıl yapılmasının kent ve öğrenci açısından önemli yararlar sağlayacağına inandıklarını söyledi.

Rota Kurs Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Yurt dışı üniversite fuarına çeşitli Avrupa ve Amerika’dan dokuz üniversite katıldı. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen etkinliğe, ABD’den Nev Jersey Intitute, The Üniversity Of Arizona, University At Albany State Universty Of Nev York, Michigan State Üniversity, İspanya’dan Üniversidad Carlos III De Madrid, HULT İnternational Business School, Berkeley College ve Abu Dabi’den NYU’nun yöneticileri katılım sağladı.