ÖDÜLÜ TÜM KADINLAR ADINA ALDILAR

  • Eklenme Tarihi :23.10.2023 | 15:04
  • Muhabir :Haber Merkezi

Türkiye KADİGER (Kadın Girişimciler Derneği), Mersin’de düzenlenen ikinci Çukurova Kadın Başarı Ödüllerinde Yılın Kadın STK ödülünü aldı.

ÖDÜLÜ TÜM KADINLAR ADINA ALDILAR

Mersin, Hatay, Adana KADİGER üyeleri ile birlikte ödülü teslim alan KADİGER li Cavidan Demirağ bu ödülü tüm üyeleri adına aldıklarını belirterek “Başarılarımız daim olsun, birlikte büyüyecek ve güçleneceğiz” dedi.
Türkiye KADİGER (Kadın Girişimciler Derneği) üyesi, Kadın Girişimci Mentorü ve Tarımda Kadın Koçu Cavidan Demirağ, yorulmak bilmeden sürdürdüğü kadın hakları savunuculuğu çalışmalarıyla tanınırken, bu kez de farklı bir başarıya imza atılan grubun içinde yer aldı. Cumhuriyetimizin 100. yılı onuruna düzenlenen törende (Kadın Girişimciler Derneği) KADİGER, yılın Kadın STK ödülünü aldı.
BU TÜM KADINLARIMIZIN ÖDÜLÜ
Törende ödülü tüm KADİGER üyeleri adına aldıklarını belirten Demirağ “Bu ödül, sadece benim değil, birlikte bu yolda emek veren, zamanını ve enerjisini bu kutsal davaya adayan herkesin ödülüdür” dedi ve bu başarıda payı olan ailesine, özellikle de kadınların sorunlarına eğilirken gösterdikleri anlayış için teşekkür etti. Demirağ, konuşmasında, “Birçok kez ailemizle olan zamanımızı kadınların yaşadığı sorunlara çözüm bulmaya adayan arkadaşlardan oluşan ve derneğiz. Ayrıca, bu süreçte olan ve bu zorlu mücadelenin her anında desteklerini esirgemeyen yönetim deki değerli başkanım ve yönetimimize, arkadaşlarıma da şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
“KADINLARIN MÜCADELESİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ÖDÜL”
Kadın haklarına yönelik hassasiyeti ve bu uğurda sergilediği kararlı duruşuyla tanınan Demirağ, alınan bu ödülün, kadınların toplum içinde daha görünür ve etkin olmaları yolunda atılmış önemli bir adım olduğunu vurguladı.
Ayrıca, gelecekte de kadınların her zaman güçlü bir destekçisi olmaya devam edeceğinin altını çizen Başkan Cavidan Demirağ ve KADİGER Mersin, Hatay, Adana üyeleri tarafından teslim alınan bu ödül, kadınların seslerini duyurmak, yaşamlarını iyileştirmek ve toplumsal cinsiyet eşitliği için verdiği mücadelede önemli bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor.