Naci Görür’ün kampanyasına bir destek de Çukurova’dan

  • Eklenme Tarihi :17.01.2024 | 09:47
  • Muhabir :Haber Merkezi

Naci Görür’ün kampanyasına bir destek de Çukurova’dan

Geçtiğimiz yıl 11 ilimizi vuran büyük depremin yarası halen sarılabilmiş değil. CHP’nin Çukurova’daki güçlü aday adaylarından Orhan Bayram da hem bu konuda bir farkındalık yaratmak, hem de halka daha şimdiden söz vermek adına Naci Görür’ün kampanyasına tam desteğini açıkladı.

 

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür’ün “Deprem Dirençli Kentler” kampanyası, geçtiğimiz yılın 6 Şubat’ında yaşadığımız deprem felaketi göz önünde bulundurulduğunda hayli hayati bir önemde. Bunun bilincinde olan ve ülkenin deprem gerçekliğine vurgu yapansa çok az siyasetçi var. Deprem gerçeği, özellikle de yerel siyasetçiler için işlenmesi gereken bir konu. Bu gerçeğin farkında olduğunu kanıtlayan yerel siyasetçilerden biri de Cumhuriyet Halk Partisi Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Bayram oldu. Orhan Bayram, Naci Görür’ün kampanyasına tam destek açıkladı.

Naci Görür’ü de etiketleyerek desteğini duyuran Bayram, “Yemin olsun ki, önce partim; sonra Çukurova halkı bana yetkiyi verdiğinde; üç beş kuruşluk rantlar uğruna yanlış yapılaşmaya izin verenler karşısında beni bulacak” dedi.

‘BU BİZİM KADERİMİZ DEĞİL’

“Cumhuriyet Halk Partisi Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı olarak “Deprem Dirençli Kentler” kampanyasına tam destek verdiğimi bildirmek isterim” diyen Orhan Bayram, açıklamasında “6 Şubat 2023’te başımıza gelen felaket bizim kaderimiz değildi. İş bilmezliğin, aymazlığın, cehaletin ve liyakatsızlığın bize kesilen faturasıydı” vurgusunu yaptı.
‘BEDELİ ÇOK BÜYÜK OLDU’

Binlerce insanın hayatına mal olan, milyonlarca insanın can güvenliğini riske atan bilinçsiz yapılaşmanın acı sonuçlarını ne yazık ki feci şekilde yaşadıklarını belirten Bayram “İhmalkarlığın bedeli çok büyük oldu” dedi.

‘BAŞKA BİR ÇUKUROVA!’

Orhan Bayram “Ant olsun ki, yemin olsun ki, önce partim; sonra Çukurova halkı bana yetkiyi verdiğinde; üç beş kuruşluk rantlar uğruna yanlış yapılaşmaya izin verenler karşısında beni bulacak” dediği açıklamasını şu sözlerle noktaladı:
“Bundan sonra Çukurova’da hiç kimse kafasını yastığa koyduğunda enkaz altında uyanabilirim tedirginliğini yaşamayacak.Sözüm sana Adana, başka bir Çukurova!”