KOBİ’LERE YEŞİL SANAYİ DESTEK PROGRAMI

  • Eklenme Tarihi :01.02.2024 | 14:16
  • Muhabir :Haber Merkezi

KOBİ’LERE YEŞİL SANAYİ DESTEK PROGRAMI

KOSGEB’in Yeşil Sanayi Destek Programı kapsamında sunduğu ‘Sanayi KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi’ projenin teklif çağrılarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

Bölgede faaliyet gösteren firmaların katılım sağladığı bilgilendirme semineri, KOSGEB Hatay İl Müdürü Mustafa Öztaş’ ın açılış konuşması ile başladı. Yıldönümü yaklaşan 6 Şubat depremlerini anarak söze başlayan Öztaş, katılım sağlayan herkese teşekkürlerini sunarak sözü proje tanıtımı için KOSGEB Personeli Bilgisayar Mühendisi Harun Öztürk’ e bıraktı. Proje ile ilgili detaylı sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Misafirlerin yoğun katılım sağladığı soru-cevap bölümünde KOSGEB hibe ve destekleriyle ilgili her konuda sorulan soruları KOSGEB Hatay İl Müdürü Mustafa Öztaş cevapladı.

İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz yapmış olduğu kapanış konuşmasında, katılım sağlayan iş insanlarına ve  bölge halkının desteklere ulaşması konusunda sürekli bilgilendirme yaparak sağladığı yardımlar için KOSGEB Hatay İl Müdürü Mustafa Öztaş’a  teşekkürlerini iletti. Devlet tarafından sağlanan Destek Programları hakkında en doğru bilgiye ulaşılması adına, bu tür bilgilendirme seminerlerine işletmelerimizin katılımının çok önemli olduğunun altını çizen Yılmaz, İTSO olarak vatandaşa fayda sağlayacak bu gibi bilgilendirme toplantılarının düzenlenmesine her zaman katkı sunacaklarını ifade etti.