KARŞI DEĞİLİZ AMA BİLGİLENDİRME YAPILMADI - Hatay Gazetesi

KARŞI DEĞİLİZ AMA BİLGİLENDİRME YAPILMADI

  • Eklenme Tarihi :31.05.2024 | 13:18
  • Muhabir :Haber Merkezi

KARŞI DEĞİLİZ AMA BİLGİLENDİRME YAPILMADI

Esnaf, “Elektriğin bir anda kesilmesi bizi mağdur etti. Biz sayaç takılmasına karşı değiliz. Ama bize bilgilendirme yapılmadı”

Defne ilçesine bağlı Harbiye Mahallesi’nde bulunan Esenbulak Çarşısı esnafının elektriği kesildi. İçinde PTT, Kızılay gibi resmi kurumların yanı sıra kasap, market, tavukçu gibi buzdolapları kapandığı zaman bir kaç saatte mağdur olacak işyerlerinin de olduğu çarşının elektriği dün sabah saatlerinde kesildi.

Elektriği kesen ekipler, esnafa faturaların ödenmediği bilgisini verdi. Bir basın açıklaması yapan esnaf ise “Çarşımızda 160 adet iş yeri var. Bu çarşı açıldığında Valilik ilk 2-3 yıl boyunca kira ve fatura alınmayacağını söyledi. Ancak henüz birinci yıl dolmadan elektrikler kesildi. Burada sağlık ve yemek sektöründe faaliyet gösteren birçok esnaf var. Bu kesinti esnafı mağdur etmiştir” ifadelerini kullanarak duruma tepki gösterdi.

SAYAÇ TAKILMASINA KARŞI DEĞİLİZ

Öte yandan yetkililer ildeki tüm prefabrik çarşılara ihtar verildiğini ifade ederken, esnaf ise kendilerine herhangi bir bildirimde bulunmadığını savundu. Esnaf, “Elektriğin bir anda kesilmesi bizi mağdur etti. Biz sayaç takılmasına karşı değiliz. Ama bize bilgilendirme yapılmadı” diye konuştu.

HASIRCI: SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Harbiye Mahallesi’nde bulunan Esenbulak Konteyner çarşının elektriğinin kesilmesi üzerine esnafla birlikte bir basın açıklaması yapan Defne Halk Temsilcileri Meclisi de konunun takipçisi olacağını duyurdu. Defne Halk Temsilcileri Meclisi adına açıklamada bulunan Hizam Hasırcı, “Harbiye Mahallesi’nde bulunan Esenbulak konteyner çarşının elektriğinin kesilmesine karşı meclis üyelerimiz esnaflarımızla birlikte basın açıklaması yaptılar. Defne Halk Temsilcileri Meclisi olarak konunun takipçisi olacağımızı, esnafımızın ve halkımızın mağduriyet yaşamaması için birlikte mücadele edeceğimizi buradan duyuruyoruz” dedi.