KADİFE: ZORLANIYORUZ - Hatay Gazetesi

KADİFE: ZORLANIYORUZ

  • Eklenme Tarihi :21.04.2024 | 10:29
  • Muhabir :Haber Merkezi

KADİFE: ZORLANIYORUZ

Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi başkanı Hanifi Kadife, yakıt ve tamirat fiyatlarının tavan yaptığı dönemde halk otobüsü esnafının evine ekmek götürmekte zorlandığını söyledi ve destek almak için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk’ün kapısını çalacağını söyledi.

Başkan Kadife, özellikle yolcu sayısının azaldığı, yakıt ve tamirat fiyatlarının tavan yaptığı bu dönemde halk otobüsü şoförlerinin HBB’den aldıkları maddi desteğin henüz verilememesinden dolayı oldukça zorlandıklarını belirtti. Artan sorunların önüne ivedilikle geçilmesini hedeflediklerini kaydeden, seçim döneminde de bir araya geldiği şoför esnafına destek sözü veren Öntürk’e taleplerini iletecek olan Kadife, esnafın yüzünü güldürecek müjdelerle görüşmeden ayrılmayı hedefliyor.

“ŞOFÖR KARDEŞLERİM MERAK ETMESİN”

Konuyla ilgili haber merkezimize açıklamalarda bulunan Başkan Kadife; “Mehmet Öntürk başkanımız kendisi de bir esnaf olarak şoförlerin halinden en iyi anlayan başkanlardandır. Önceki dönemde halk otobüslerine verilen yolcu desteğinin 31 Mart’tan bu yana verilememesi mağduriyet yaratmaktadır. Halk otobüsleri kooperatifi olarak biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyor ve vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet vermek için mücadele ediyoruz. Bizim de taleplerimizin karşılanmasını istiyoruz. Oldukça makul taleplerimizi inşallah içimizden biri olan HBB Başkanımız sayın Mehmet Öntürk’e ileteceğiz. Görüşmeden olumlu bir sonuçla ayrılacağımıza inanıyorum. Şoför kardeşlerim hiç merak etmesinler. Onların derdi benim derdimdir” ifadelerini kullandı.