İŞ İNSANLARINDAN İSTE ZİYARETİ - Hatay Gazetesi

İŞ İNSANLARINDAN İSTE ZİYARETİ

  • Eklenme Tarihi :15.05.2024 | 08:42
  • Muhabir :Haber Merkezi

İŞ İNSANLARINDAN İSTE ZİYARETİ

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile İskenderun Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyelerini misafir etti.

 

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile İskenderun Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyelerini misafir etti. 13 Mayıs Pazartesi günü İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı E. Ayhan Tosyalı, Payas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tufan ile iş insanları Hasan Keskin, Nedim Şaban, Sedat Uysal, Figen Gül Dönmez, Zeki Altun, Mahir Taner, Hasan Fehmi Keskin ve Mithat Ceritbinmez’den oluşan ziyaret heyetini İSTE Merkez Yemekhanesinde öğle yemeğinde ağırlayan Rektör Depci, daha sonra misafirleri ile kampüsü gezdi.

İSTE’nin Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı ile İskenderun Ticaret Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi iş birliğinde hayata geçirdiği Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) destekli Cazibe Merkezleri Destekleme Programı projesi olan İskenderun Mesleki Eğitim Merkezi’ni (İSTE Yetenek Vadisi) yerinde inceleyen heyete Rektör Depci bilgi verdi. 4000 m² kapalı alanda Doğalgaz Atölyesi, Filtre atölyesi, Yenilebilir Enerji Atölyesi, Hibrit Araçlar Atölyesi, İHA Atölyesi, Bilgisayar Laboratuvarı, Konferans ve Seminer Salonları, derslikler, toplantı salonu ve kafeteryalardan oluşan MESEM’de 6 Şubat depremleri sonrasında bölgenin normalleşme sürecine katkı sağlayacak eğitimlerin çok geniş bir yelpazede Kasım 2023’te tarihinden bu yana sürdürüldüğünü aktaran İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci bireysel ve kurumsal eğitimlerle hem piyasanın nitelikli işgücüne ulaşmasına hem de bireylerin profesyonel gelişimlerini desteklemesine katkı sunduklarını belirtti.

Heyet daha sonra İSTE’nin İTSO ve DOĞAKA ortaklığındaki Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’ni gezdi. Simülatör eğitimleri, saha eğitimleri, su altı kaynakçılığı dahil birebir canlı kaynak uygulamaları ile kaynakçılar yetiştiren Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nden Tükiye’nin en kapsamlı kaynak laboratuvarını gezen ziyaret heyeti, çıraklıktan lisansüstü eğitime kadar geniş bir yelpazede yapılacak eğitimlerin bölgemizdeki bütün sektörlere sürdürülebilir fayda sağlayacağı konusunda hemfikir oldu. Misafirlerine merkezle uyumlu olarak YÖK tarafından kurulması onaylanan ve İskenderun OSB’nin bina tahsisini yaptığı İskenderun OSB Kaynakçılık Meslek Yüksekokulu ile de bilgi veren Rektör Depci, desteklerinden ve nazik ziyaretlerinden dolayı ziyaretçilerine teşekkür etti.

Ziyaret sonrası bir değerlendirme yapan Rektör Depci: “paydaşlarımız tarafından destekleniyor ve takdir görmek bizler için onur verici. Bölgeye iş birliği içerisinde birlikte değer katmaya devam edeceğiz. Değerli iş insanlarımızı İSTE’de ağırlamaktan mutluluk duydum.” dedi.

Ziyaret hatıra fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.