HİBE PROGRAMI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ - Hatay Gazetesi

HİBE PROGRAMI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

  • Eklenme Tarihi :08.05.2024 | 11:48
  • Muhabir :Haber Merkezi

HİBE PROGRAMI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Dünya Bankası koordinasyonuyla yürütülen sosyal girişimcilik projesi SEECO kapsamında, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı aracılığıyla uygulanan Hızlandırma Hibe Programı’na başvuru süreci başladı.

En az bir yıl önce (18 Nisan 2023 ve öncesinde) Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş illerinde kurulmuş yasal olarak kayıtlı işletmeler ve üretici kooperatiflerin başvurabildiği ve hibe tutarının asgari 3.000 Avro, azami 25.000 Avro olduğu programa, katılımcıların başvuru sürecinde ihtiyaç duyacağı bilgiler tüm detaylarıyla SEECO Projesi Teknik Masası uzmanları tarafından İTSO’da aktarıldı.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği seminerde; başvuru kriterlerinden kabul sürecine, hibe tutar belirlemesinden kullanım alanlarına kadar birçok konu üzerinde duruldu. Katılımcıların sorularının yanıtlandığı seminer sonunda başvuru bitiş tarihi olan 17 Mayıs tarihine az bir süre kaldığı belirtilerek, başvuru sürecinde ihtiyaç duyulması halinde teknik destek masasının yardıma hazır olduğunun altı çizildi.