HESOB’DA DİSİPLİN KURULU TOPLANTISI - Hatay Gazetesi

HESOB’DA DİSİPLİN KURULU TOPLANTISI

  • Eklenme Tarihi :10.07.2024 | 13:40
  • Muhabir :Haber Merkezi

HESOB’DA DİSİPLİN KURULU TOPLANTISI

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Aziz Fatih Yılmaz’ın öncülüğünde HESOB denetim ve disiplin kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda ilçelerden gelen Oda başkanları da hazır bulundu. Başkan Yılmaz, depremzede esnafın sorunlarıyla ilgili yönetimi ile istişarelerde bulunurken ilçelerden gelen temsilcileri tek tek dinledi. Esnafı ve sanatkarları koruma yolunda önemli adımlar attıklarını kaydeden Yılmaz, ayrıca esnaflık kültürünün gelecek nesillere aktarılması için meslek liselerinin daha da yaygınlaşması, çıraklık kültürünün yaygınlaştırılması, esnaflara yeni Pazar alanları oluşturulması gibi projelerin gündeme geldiğini belirtti.

GÜZEL GÜNLERE GERİ DÖNECEĞİZ

Başkan Yılmaz, toplantıya katılan tüm üyelere teşekkür ederken, ayrıca toplantı ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Esnafın ve sanatkarların daima yanında olduklarını kaydeden Yılmaz; “Esnaf ve Sanatkarımızın bu zorlu süreçte her zaman yanındayız. Deprem sürecinin ardından artan sorunların bertarafı için HESOB olarak Hatay’da ve Ankara’da yoğun girişimler içindeyiz. İnşallah Hatay’ımızı eski günlerine, esnafımızı da güzel günlerine geri döndüreceğiz.

ILIMLI MESAJLARI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

Suriye devlet başkanı Beşar Esad ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki ılımlı mesajların en çok sınır ili olan Hatay’ı sevindireceğini kaydeden Yılmaz; “Suriye bizim en uzun kara sınırımızın olduğu devlet. Hatay’ımızın da pek çok ilçesi ile sınırı var. Suriye meselesinden en büyük darbeyi Hatay yedi. TIR’larımız durdu. Alışveriş durdu, turizm durdu. Uzun Çarşının hasılatı 10’da 1’e düştü. Hataylı esnaf ve sanatkar bu sorundan dolayı perişan oldu. Şimdi sayın Cumhurbaşkanımızın mesajları en çok bizleri sevindirmiştir. İnşallah yakın süreçte yeniden açılacak sınır kapıları ile esnafımızın kayıpları telafi edilecek, Hatay artık eski güzel günlerine geri dönecektir” ifadelerini kullandı.