HER ANLAMDA DESTEK OLACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :15.10.2023 | 15:08
  • Muhabir :Haber Merkezi

HABER MERKEZİ

HER ANLAMDA DESTEK OLACAĞIZ

KADIN GİRİŞİMCİLER ÜLKENİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI OLACAK

Hatay Valisi Mustafa Masatlı Başkanlığında  Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde, ilimizde faaliyet gösteren Kadın Kooperatifleri Girişimcileri Toplantısı gerçekleştirildi. Vali Yardımcıları, ilgili kurum müdürleri ve kooperatif başkanlarının katıldığı toplantıda, kadın kooperatiflerinin faaliyet alanlarındaki güçlü ve zayıf yönler ile fırsat ve tehditler ele alınıp çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantı Valimizin açılış konuşması ile başladı. Konuşmalarında Valimiz, girişimciliğin ilimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılarından bahsederek kalkınan ülkelere baktığımızda girişimcilik ruhunun verdiği ilham neticesinde başlanan faaliyetin bir kelebek etkisi oluşturduğunu ve sınırların çok ötesine taşarak devasa bir ekonomiye dönüştüğünü ifade etti.

 BU KONUDA İRADE SAHİBİYİZ

Ülkemiz ekonomisine kadınlarımızın katkısını Devletimizin, her daim önemsediğini ve bunun için de gereken desteği vermekten asla geri durmadığını vurgulayan Valimiz, “Kadın girişimcilerimizi güçlü kılmak için sürekli bir gayret içindeyiz. Biliyoruz ki sizler güçlü olursanız Ülkemiz daha güçlü olur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin liderliği ve öncülüğünde geliştirilen politikalarla kadın girişimcilerimizi ülkemiz ekonomisinin önemli bir paydaşı yapmakta kararlıyız ve bu konuda irade sahibiyiz.” dedi

HER ANLAMDA DESTEK OLACAĞIZ

Coğrafi işaretleme konusunun da ilimizin tanıtımı ve kalkınmasında elimizi güçlendirdiğini, bu anlamda özellikle kooperatiflerimizin de emeğinin göz ardı edilemeyeceğini belirten Valimiz, “Yöresel ürünlerimizin coğrafi işaretlemelerinin alınması hususunda kadın kooperatiflerimize büyük iş düşüyor. Kadim şehrimizin zenginliğine göre mevcut coğrafi işaretlemesi alınan ürünlerimizin sayısını yeterli görmüyoruz. İlimizdeki sayısı 36 olan kadın kooperatiflerimizin bu anlayışla çok çalışması gerekiyor.” diyerek sözlerine şöyle devam etti:“sizler yeter ki bir irade ortaya koyarak bir hayalinizi gerçekleştirmek isteyin, Devletimiz ve Valiliğimiz her zaman yanınızda olacaktır. Biz sizlere balık tutmayı da öğretmeyeceğiz; ülkemizin kadınları, balık tutmayı zaten biliyor. Bizlerin sorumluluğu, siz balık tutarken yani üretirken, her anlamda sizlere destek olmaktır.”

GEREKEN TALİMATLARI VERDİ

Vali Mabatlı, girişimci kadınlarımıza işlerinde kolaylık ve başarılar dileyerek bereketli kazançlar temennisiyle konuşmalarını bitirdi. Daha sonra soru-cevap  kısmına geçildi. Kadın girişimcilerimizin taleplerini dinleyen Valimiz, ilgili kurum yetkililerine gerekli çalışmaların yapılması için talimatlarda bulundu.

 Toplantıya katılan kadın girişimcilerimiz, toplantının kendileri açısından çok verimli ve ufuk açıcı olduğunu ve bu zor süreçte, Devletimizin desteğini görmenin kendilerini mutlu ettiğini, dile getirerek Devletimize şükranlarını ilettiler.